Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ANNE VE BABALAR; BU MESAJLAR ÇOK ÖNEMLİ!.

ANNE VE BABALAR; BU MESAJLAR ÇOK ÖNEMLİ!.

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, çocukların korunması için ailelere önemli görevler düştüğünü söyledi.
İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu ise ilçe genelinde son dönemlerde küçük yaştaki kız ve erkek çocuklara taciz, istismar konularında artış yaşandığını açıkladı.

Kaymakam Çorumluoğlu, köy ve mahalle muhtarları ile Ereğli Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, toplum kesimlerine çeşitli mesajlar verdi. Özellikle, bazı küçük yaşta çocukların buhran içinde olduklarını ifade eden Çorumluoğlu, şöyle dedi:
“BENİM DE İKİ TANE EVLADIM VAR”
“Dün bir tane kızımız intihar etti. Benim, idarecilik yaşantımdaki en üzücü hadiselerden bir tanesidir. Benim de iki tane evladım var. Siz benim çocuğumu benim kadar tanıyabilir misiniz? Çocuğunuzu koruyacaksınız. Çocuklarımıza, ailemize sahip çıkmak önemlidir. Yemek bitiyor, çocuk, anne ayrı tarafa geçiyor, telefonunu açıyor, baba da kahveye okey oynamaya gidiyor. Ondan sonra bizim çocuk niye okumadı, bizim çocuğun başında buğran var, psikolojik bunalımda. Bu herkesin başına gelebilir, sizin başınıza da gelebilir. Ama bunun gelmemesi için biz elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.”
EMNİYET MÜDÜRÜ VAHİM GERÇEĞİ AÇIKLADI
Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu da ilçe genelinde son dönemlerde küçük yaştaki kız ve erkek çocuklara taciz, istismar konularında artış yaşandığını söyledi. Her ne kadar suçluların yakalansa da velilerin çocuklarına sahip çıkması gerektiğini altını çizen Kuyu, şu sözlerle konutu:
"İlçemiz genelinde yaşı önemli değil şüphelilerin yaş grubu biraz yüksek ama özellikle küçük yaştaki kız veya erkek çocuklarımıza taciz veya istismarda artış görmekteyiz. Muhtarlarımızdan ricamız bu konularda vatandaşlarımızı, velilerimizi, sizlerle görüşmeye gelenleri bilgilendirmenizdir. Bir korku toplumu yaratmak istemiyoruz ama velilerimiz çocuklarına sahip çıkarlarsa sizlerde bilgilendirirseniz en azından Ereğli'mizin adını bu cinsel suçlar anlamında çıkartmamış oluruz. Son zamanlarda bu konuda biraz artış var. Biz şahısları yakalıyoruz, son 2 haftada 2-3 tutuklamamız oldu. Bizler de İl ve İlçe Sağlık ile görüştük, broşürler hazırlatacağız bu konu ile ilgili. Vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz, bilinçlendireceğiz."

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
üzgün2
hayran0
şaşkın0
kızgın0
Ibrahim Ipek

28 Kasım 2018 - 17:43

İşte bu,siyasilerin Yeni Türkiye diye niteledikleri ülkemizin, içinde bulunduğu toplumsal çöküşün bir göstergesidir.Maalesef hiçbir şey eskisi gibi değil..

Yorum Yazın