Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Anne Sevgisi Küçük Kızı Hayata Bağladı

Anne Sevgisi Küçük Kızı Hayata Bağladı

Zonguldak’ta, doktorların 2,5 yaşına kadar ömür biçtiği belirtilen kız çocuğu bugün 6 yaşında, anne sevgisiyle hayata tutunuyor.

Çaydamar Mahallesi’nde ikamet eden Ramazan ve Emine Kart’ın kızı 6 yaşındaki Eda, anne karnındayken enfeksiyon sonucu ateşli hastalık geçirdi. 

Doğumun ardından doktorların, skolyoz hastalığı (omurga eğriliği), akciğer ve gelişim yetersizliği sebebiyle 2,5 yaşına kadar yaşayabileceğini söylediği Eda, annesinin sevgisiyle yaşama tutunmaya çalışıyor. 

Anne Kart, gazetecilere yaptığı açıklamada, makineye bağlı kızını kucağına alıp öperek sevdiğini, yanından gece gündüz ayrılmadığını anlattı.

Kızının doğduğundan bu yana rahatsız olduğunu ve gittikleri hastanelerde tedavisinin bulunmadığının söylendiğini ifade eden Kart, şunları kaydetti:

"Evde makineyle bakıyorum. Günlük her gün pansumanını yapıyorum. Akciğer hastası ve beyninde su toplaması var. Sırtında omurga eğriliği ve gelişim geriliğiyle kalbinde üfürük var. Her gün kızımla ilgileniyorum. Hastaneye ambulansla getiriyorum. Boğazındaki parçayı değiştiriyorum. Bazen geceleri başında uyuyakalıyorum. Bütün hayatımı kızıma bağladım. Bana doktoru, 2,5 yaşına kadar ümit verdi. Allah’a şükür 6 yaşına girdi ve bakımı sayesinde yaşıyor. Bakım parası ile geçiniyorum. Elimden geldikçe bakmaya çalışıyorum. Bir isteğim yok. Gelenlerden ve kapımı açanlardan Allah razı olsun. Elektrik olmadığı zaman jeneratör çalıştırıyorum. Tüpe bağlıyorum. Balkonumda üç tane dolu tüpüm var."

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın