Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Anne Kucağından İnip, Motosiklete Bindi

Anne Kucağından İnip, Motosiklete Bindi

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 5. ayağında 50 cc kategorisinde yarışan 4,5 yaşındaki Kerem Yılmaz, pistlerde sporseverlerin ilgisini çekiyor. 

Babası Alkan Yılmaz’ın kendisi için hazırladığı özel motosikletle yarışlara katılan Kerem, kullandığı mini kros motoruyla dikkatleri üzerinde topluyor.

Katıldığı yarışlarda derece elde edemese de parkurları tamamlamak için çaba gösteren minik sporcu, yaşına göre mücadelenin zorlu geçtiği pistlerde sergilediği performansla sporseverlerden alkış alıyor.

Baba Alkan Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, motosiklet kullanmanın aileden gelen bir özellik olduğunu belirterek, "Biz aileden gelme motorcuyuz. Biz de bir dönem girdik yarışlara. Şimdi oğlumuzu düzgün bir eğitim alsın diye küçük yaştan başlatıyoruz. İnşallah ileride bilinçli olarak motosiklete biner. O amaçla bindiriyoruz. Bundan sonrası ona ait. Yarışmak isterse yarışacak. Şu anda yarışı da seviyor." diye konuştu. 

 

- Derece hesapları ileriki yıllarda

 

Baba Yılmaz, henüz okula başlamayan Kerem’in 2 yaşından beri kullandığı kros motorunu, son bir yıldır iki tekerlekli olarak sürdüğünü aktardı.

Eşinin de motosiklet sürücüsü olduğunu anlatan Yılmaz, "Annesi de motora binmeyi sevdiği için herhangi bir problemimiz yok." ifadesini kullandı. 

Yılmaz, Kerem’in Türkiye Motokros Şampiyonası 50 cc kategorisinin en küçük yarışçısı olduğunu anımsatarak, amaçlarının öncelikle yarışlarda damalı bayrağı görmek olduğunu, derece hesaplarını ilerleyen yıllarda yapacaklarını belirtti.

Yarışların ardından motorunu kendi elleriyle yıkayan minik sporcu Kerem ise motora binmeyi çok sevdiğini dile getirdi.

Minik sporcu Kerem, 8-9 Ekim tarihlerinde Düzce’nin Kaynaşlı ilçesindeki Motor Sporları Merkezi’nde düzenlenen Türkiye Motokros Şampiyonası 5. ayak yarışlarında 50 cc kategorisinde parkuru tamamlamıştı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın