Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ANMA PROGRAMINA "YAĞMUR" ENGELİ

ANMA PROGRAMINA "YAĞMUR" ENGELİ

Törene katılanlardan yalnızca biri vardı ki; protokol şemsiyeler altında iken o sandalyeye çıkıp eline aldığı Türk Bayraklarını yağan yağmura karşın dakikalarca salladı. Yurtsever kadın hem salladı, hem o an hoparlörden verilen türküyü de söyledi.


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 3. yıldönümü dolayısıyla program gerçekleştirildi.  Program, sağanak yağış nedeniyle yarıda kesildi.
İlçe Kaymakamlığı ve ilçe Belediyesi işbirliğince hazırlanan anma programı Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda yapıldı. 21.00’da başlayan etkinlikte hain gecede vatan toprağına düşenler anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. İlçe Müftülüğünde görevli iki din görevlisi, birbirinin ardına sala okudular.

ERDOĞAN KONUŞURKEN YAĞMUR BAŞLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da yaptığı konuşma, tören alanına kurulan ekrandan canlı izletildi. Öncesinde hafif yağan bu sırada ise bastıran sağanak yağmur, alanda bekleyenlere zor anlar yaşattı. Programa özellikle çocukları ile gelenler korunaklı alan aradılar. Protokol de ise programın iptal edilip edilmeyeceği konuşulurken Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, “bekliyoruz, biraz daha direneceğiz bakalım” dedi.
BİR TEK O ALDIRIŞ ETMEDİ  
Bunlar yaşandığı sırada ise kameralara iki kadın yansıdı. Biri, döndürdüğü plastik sandalyeyi bir eli ile kafasının üstünde tutup diğer eli ile Bayrak salladı. İsimleri alınamayan kadınlardan diğeri ise çıktığı sandalyenin üstende iki elindeki Türk Baraklarını dakikalarca salladı.   
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümü, yağmurun durmaması üzerine cami minaresinden yaptırılan duanın ardından sonlandırdı.

-HABERİN İÇİNDEN-

*Program Kaymakamlık ve Belediye ortaklığı ile hazırlandı. Her iki yerel idare kurumu, yağmura karşın yeterli önlem almadığı için adeta sınıfta kaldı.

*Alana kurulan yaklaşık 4 metrekarelik naylon veranda, yağmurdan kaçanlara yetersiz kaldı.

*Ereğli Belediyesi, meteoroloji unsurlarının bu günün şiddetli yağışlı geçeceğini gürler öncesinden bildirmesine karşın, cep telefonlarının bile havanın nasıl olacağını göstermesine rağmen; böylesi önemli bir günün sağlıklı ilerlemesi için daha fazla önlem alamaz mıydı? Zira, protokol konuşmaları dahi, kurulan platformun üzerinin kapatılmamasından dolayı gerçekleştirilemedi.

*Adları bilinmeyen 40 ila 50’li yaşlarda olduğu sanılan iki bayanın; protokol üyelerinin ıslanmama çabaları ve vatandaşların kaçışmaları sırasında gösterdikleri ‘dik’ tutum, takdir aldı.   
* Öte yandansa, protokol üyelerinin arasından tek bir kişi yağmura aldırış etmedi, sunulan şemsiyeleri kabul etmedi. O Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı Merkez Komutanı Deniz Piyade Albay Murat Türken’di.

*Son olarak; yaklaşık bir hafta önceki festivale binlerce kişi, şehitleri anma gününe ise bin kişi katıldı. 

 

 

  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
üzgün1
kızgın1
hayran0
Kübra Bayar

16 Temmuz 2019 - 16:19

Açılışlar için kullanılan büyük şemsiyeleri dahil getirme tenezzülünde bulunmamışlar biz ıslandık birşey değil törenimizi yapamadık yazık diyorum söylenecek çok söz var ama ... Allah islah etsin diyorum sadece.

Ismail Demiray

16 Temmuz 2019 - 12:46

Ereglim için çok acı ve utanç bir tablo.

Serpil Sevim

16 Temmuz 2019 - 11:19

Bölükbaşı Dün akşam festival olsaydı bütün önlemler alınırdı bu kadarmi değersiz bizim için canını feda eden aziz şehitlerimiz havanın durumu zaten gündüzden belliydi anadolu otelde de bu program olurdu yada üzeri kapaltilabilirdi.. Ereğli kendine yakışanı yaptı..

Yorum Yazın