Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’Alçakça Bir İftiradır’

’Alçakça Bir İftiradır’

- Bir özel televizyon kanalında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren saldırıların, ‘ahlaksızca’ birer iftira olduğu bildirildi.


Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, yazılı açıklamasına, Büyük Önder’in dünyanın önünde saygıyla eğildiği Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olduğunu hatırlattı.
Televizyon kanalındaki saldırının ideolojik karşıtlık olmanın da ötesine geçtiğini belirten Ocakcı, açıklamasında şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, Dünyanın önünde saygı ile eğildiği büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bazı televizyon kanalarında yapılan ahlaksızca saldırıyı Türk halkı içine sindiremez. Bu iş artık ideolojik karşıtlık olmanın da ötesinde alçakça bir iftiradır. 

 

Kendisine derin tarihçi diyen bu mahlûkatlar, Türkiye’nin özgürlüğüne ve istikbaline damga vurmuş Atatürk’ün manevi kızlarını, kendi ahlaksızca ve sapık emellerine alet ettiler.

 

Zihin yoksunu, onursuz, ahlaksız bir beyine sahip olan bu insanlar,  insan olma kavramından çok uzaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi ve manevi kızı ile ilgili bu iftirayı dile getirenlerin derdi sadece Atatürk’le değil onun kurucusu olduğu Cumhuriyetimiz ve değerlerimizledir.

Programda sarf edilen sözleri, düşüncenin açıklanması ya da eleştiri olarak kabul etmek mümkün değildir. Tvnet kanalında yayınlanan derin tarih programında 1951 yılında çıkarılan 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkındaki Kanuna TCK’nın 125’inci maddesine göre açıkça suç işlenmiştir.

İstiklalimiz için verilen bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin öncüsü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olan Atatürk’e yönelen bu alçak iftiralardan herhangi biri bu ülkeyi yönetenlerden birine söylendiğinde harekete geçen yargı, bugün susacak mı?

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi şahsında; devletimizin kurucusuna, ilk cumhurbaşkanımıza ve gönüllerimize koyduğumuz Atamıza karşı bu saygının gösterilmesi mecburidir. Bu ahlaksız, şeref ve haysiyet yoksunu kişiler, Atatürk’ü itibardan düşüreceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Onlar büyük bir gaflet ve ihanet içindeler. Bunu  yapanlar, Atamızı küçük düşürmeye ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar, hiç kimse Atamızı Türk Milletinin gönlünden ve beyninden silemez. Bunu iyi bilsin"

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın