Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Alaplı’da Kitap okuma etkinliği

Alaplı’da Kitap okuma etkinliği

Alaplı İlçe Milli Eğitim ve Kütüphanesi tarafından İlçe merkezindeki Hükümet Caddesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine katılan öğrenciler ve vatandaşlar 20 dakika kitap okudu. 
Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada Kütüphane Haftası kapsamında, "81 il ile birlikte Alaplı kitap okuyor" adlı kitap okuma etkinliğini düzenlediklerini söyledi. Kütüphanelerin ırk, din, dil, cinsiyet farkı gözetmeksizin içinde bulunduğu topluma hizmet veren kültür kurumları olduğunu belirten Çevik, "Alaplı halkına bir farkındalık oluşturmak, okuma alışkanlığını geliştirmek amacıyla serbest kitap okuma etkinliği düzenledik" diye konuştu. 
Etkinliğe katılan Alaplı Kaymakanı Saim Eskioğlu ve Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin tarafından en çok kitap okuyanların arasından ilk, orta, lise öğrencileri ile yetişkinlere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan çeşitli hediyelerin içinde, kitap ve flaş bellek gibi hediyelerle ödüllendirildi. Etkinliğe, öğrencilerin, kitapseverlerin ve okuma dostlarının katıldığını dile getiren Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, "Sessiz kitap okuma etkinliğimizin amacı, vatandaşlarımıza kütüphanenin önemini anlatmak ve kütüphaneler hakkında bilgi vermektir. Bunun yanı sıra burada sessiz kitap okuyarak öğrencilerimize, vatandaşlarımıza okuma alışkanlığını ve kitaplara olan sevgisini artırıyoruz" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın