Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AKIL OYUNLARI

AKIL OYUNLARI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de Saniye Erdoğan Anaokulu’nda, “Okul öncesinde Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Projesi”nin gerçekleştirildiği bildirildi.
Okul müdürü Emine Erdem, yazılı açıklamasında, kısa adı BAKKA olan Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı  işbirliği ile düzenlenen projeyi 33 anaokulu öğretmeni katılımı ile hayata geçirdiklerini belirtti. Erdem, proje kapsamında öğretmenlerin akıl-zeka oyunları alanındaki bilgi ve farkındalıklarının arttığını anlatarak, şunları kaydetti:
BİLGİ VE FARKINDALIKLARI ARTTTI
“Okul Öncesinde Akıl-Zeka Oyunları Eğitimi projesi ile öğrencilerin kendini-çevresini ve olayları tanımaları, bilgisayar, tablet, telefon oyunlarına alternatif olarak daha zevkle oynayacakları hafıza ve zihin geliştirici akıl oyunlarını tercih etmeleri, oyunlardaki güçlüklerle problemi fark edip planlama yapmaları, her uygulamada farklı bir beceriyle karşılaşarak kendini geliştirmeleri, geometri ve matematik konularını oynayarak öğrenmeleri, her öğrencinin oyunlarda aktif rol almaları, yapılan etkinliklerde  öğrencilerin  proje odaklı düşünmeleri, grup bilinci ve ekip ruhunun oluşması, öğrencileri kendini tanıması ve becerilerini keşfetmesini sağlama konusunda öğretmenler eğitim aldılar.
Yıldız Teknik Üniversitesi  Akademisyen Doç. Dr Şahin Oruç tarafından verilen eğitim kapsamında, öğretmenlerin disiplinler arası düşünme ve uygulama becerisini artırarak, kendi derslerine akıl-zeka oyunları uygulamalarına imkan sağlamış oldu. Eğitim ortamlarında uygulayacakları oyunlarla çocuklarda tasarım odaklı, eleştirel düşünme ve problem çözme becerileri, yaratıcılıklarını geliştirmeleri sağlanması bekleniyor. Proje kapsamında eğitim sonunda, öğretmenlerin akıl-zeka oyunları alanında bilgi ve farkındalıkları artmış oldu.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Okan Çamdal, tarafından sertifikaları verilen öğretmenler de, bu tür eğitimlerle kendilerini geliştirdiklerini, yenilikleri takip ettiklerini, alanlarında farkındalık oluşturduklarını, ilçede  bu tür eğitimlerin daha sık olmasını istediklerini belirttiler.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın