Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK PARTİLİ İZMİT İLE CHPLİ GÜMELİ ‘KARDEŞ’ OLDU

AK PARTİLİ İZMİT İLE CHPLİ GÜMELİ ‘KARDEŞ’ OLDU

AK Partili İzmit Belediyesi ile Zonguldak ili Alaplı ilçesinin CHPli Gümeli Beldesi’nin ‘kardeş belediye’ oldukları bildirildi.


Edinilen bilgiye göre, Alevi Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Avukat Adil Ateş,  Alevi Dernekleri Ereğli Şube Başkanı Mehmet Taştan’ın girişimleri ile kardeş belediye olma fikri İzmit Belediye Meclis Üyesi Birol Sağlam’a iletildi. Sağlam da konuyu Belediye Meclisi’ne taşıdı. Süreçte ise 2017’de yapılan İzmit Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ‘kardeş belediye’ resmiyet kazandı.
Öte yandan aynı tarihte Gümeli Belediye Meclisi’ne getirilen gündem kabul edildi.

İLK ZİYARET
Diğer yandan, yaşanan son dakika gelişmesi ile Alaplı’ya gelen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, kardeş belediyenin Belediye Başkanı Ahmet Saydam’ın ziyaret etti. Saydam, konuya gündeme taşıyarak kardeş kenti fikri ortaya atan Adil Ateş ile Mehmet Taştan’a teşekkür etti.
Saydam, sosyal medya hesabından ise şunları kaydetti:
“İzmit Merkez İlce ile Gümeli Beledilyesi, daha önce mecliste aldıkları kararla kardeş belediye olmuştu. Bugünde kardeş İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve Belediye Meclis Üyesi Birol Sağlam, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam’a ziyarette bulundular. Gümeli Belediyesi meclis üyeleri ve İzmit Belediyesi ile kardeş belediye olmamıza vesile olan Alevi Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Avukat Adil Ateş,  Alevi Dernekleri Ereğli Şube Başkanı Mehmet Taştan ve mahalle muhtarlarımız AK Parti Belde Sorumlusu Aytaç Tosun ve kanaat önderlerimizden İmam Dedede toplantıda bulundular.”  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın