Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AK MI KARAMI BELLİ OLDU!

AK MI KARAMI BELLİ OLDU!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a, İller Bankası borçlanma yetki verilmedi. 4 ayrı gündem maddesinin toplamında yaklaşık 78 milyon lirayı içeren hizmet borçlanması, salt çoğunluk sağlanmadığı için Meclis’ten geçmedi.


Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi 5. Oturumu, Hüseyin Uysal başkanlığında toplandı. Uysal, içinde camide bulunan Kent Meydanı projesi, Elmatepe Mahallesine üstgeçit, Kışla Mahallesi’ne yarı olimpik yüzme havuzu projesi ve Göztepe Köprüsü’nün yenilenmesi projesine ilişkin Meclis’e sunulan Bütçe Komisyonu raporlarını ayrı ayrı okuttu.

Mazereti olan AK Partililerden biri gelmiş olsaydı..!
Gündem maddeleri, ad okutulmak suretiyle onaya sunuldu. İhsan Yazıcıoğlu, Yusuf Kalay ve Osman Yavuz’un mazeretli olarak katılmadıkları toplantıda, 4 gündem maddesine de, iktidar gurundan 16 kabul muhalefetten ise 13 red oyu çıktı. Borçlanmayı içeren maddelerin tamamı oy çokluğu ile kabul görmesine karşın,  nitelikli çoğunluk olan 17 rakamına ulaşılmadığı için Meclis’ten geçmedi.

Zaman zaman tartışmalar vardı!
Maddelere ilişkin komisyon raporları okunması sırası ve maddelerin oylanması sonrasında AK Parti ve CHP’li gurup üyeleri arasında tartışmalar, bazen ise sataşmalar yaşandı. Toplantı sonunda, toplantıyı izlemek için katılan bazı muhtarlar, red oyu kullanan bazı CHP’li üyelere tepki göstererek, “her şeye red diyorsunuz” diyerek sitem etti.  

                               UYSAL’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR!                
Belediye Başkanı Uysal ise Meclis’te ki konuşlarında öne çıkan başlıklarda ise konunun bu şekilde bitmediği mesajını verdi. Uysal, özetle şunları kaydetti:

"Bu memleketi inançlı ve imanlı insanlar kurtaracak"
"Kent Meydanı, cami ve otopark projesini yapacağız. Meclisin borçlanma yetkisi vermemesi bunun yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Atımızı alan yolumuzu da almadı ya kardeşim. Biz bu yolda devam edeceğiz. Atımı almış olabilirsiniz önemli değil ama biz bu yolda devam edeceğiz. Biz çözüm olarak bunu şehrimizde olması gerektiğini ve buralara Türk topraklarına, ’bu bölgede Müslümanlar yaşamıştır’ diye bir mimari ile birlikte ortaya koyup yapmamız lazım. Ereğli’ye çivi çakılmasını istemiyorsunuz. Bu memleketi inançlı ve imanlı insanlar kurtaracak böyle ’hayır’ diyenler değil.

Cami konuşması!
Bütün üç boyutlu ve oradaki mimari çizimlerini gösterdik. Soruyorum, daha da soracağım. Daha önce siz ’buraya bir belediye binası yapalım hatta arada bir köprü olsun kaymakamlık binasını da buraya yapalım’ dediniz.
Biz, sizin gibi oraya deniz manzarasını da yok edecek, iki tane devasa kütleyi oturtmadık. Biz, halkın kullanabileceği, şehre giden vatandaşın o parktan faydalanacağı bir otopark kuruyoruz.
Orada 14 dönüm arazi var, 14 dönüm arazinin bin 200 metre karesini cami tabanı oturuyor. Projeyi bütün basın mensupları, vatandaşımız inceleyebilir. Kullanımı ile birlikte bin 800 metre kare. Kent meydanı 25 bin metre karelik bir alanı kaplıyor.

"Bu yolda devam edeceğiz"
Meclisin borçlanma yetkisi vermemesi bunun yapılmayacağı anlamına gelmiyor. Yani atımızı alan yolumuzu da almadı ya kardeşim. Biz bu yolda devam edeceğiz. Atımı almış olabilirsiniz önemli değil ama biz bu yolda devam edeceğiz. Bunu herkes bilsin. Karadeniz Ereğli’nin merkezde nasıl ne şartlarda nasıl özellikle cenazeler başta olmak üzere cuma namazları ve dini bayramlardaki namazlarımızın nasıl kılındığını nerede ne şartlarda kılındığını bütün vatandaşımız biliyor."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
Murat Öztürk

10 Ekim 2017 - 16:23

Vakit namazlarında sanki millet sokakta namaz kılıyor sokaklar cemaati almıyor öyle ya acil Cami lazım

Yorum Yazın