Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AİLEYE BU SABAH ULAŞILDI

AİLEYE BU SABAH ULAŞILDI

Ereğli Köseağzı’nda  kayalık alanda 4 kişi kahsur kaldı.Geceyi kayalık alanda geçiren 3 kişilik aile ve 1 yakını sabah saatlerinde Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yoğun bir çalışmanın ardından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre dün, Köseağzı mevkisinde piknik yapmaya giden Ümit Çavuş, Demet Çavuş ve 4 yaşındaki kızları Buğlem Çavuş ile isminin Elvan olduğu öğrenilen bir kişi akşam saatlerinde deniz sularının yükselmesi nedeniyle bulundukları mevkideki Dombay Kayalıkları’nda mahsur kaldı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine itfaiye, jandarma ve polis ekipleri geldi. Zonguldak İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Karadeniz Bölge Komutanlığı Sahil Güvenlik ekipleri ile yapılan görüşmeler sonucunda bekleme kararı alındı. Köseağzı sakinlerinden ve eski denizcilerden Nazım Tıngaz, ailenin mahsur kaldıkları lerde sorunları olmayacağını belirterek, "Bu gece kalsınlar, sabah biz onları alırız. Şu anda korkulacak bir durum yok. Hava esse de bir şey olmaz, çünkü koydalar" dedi.

SABAH SAATLERİNDE KURTARILDILAR

Akşam saatlerinde dalgaların yüksek olması nedeniyle şahıslara ulaşamayan ekipler, denizin durulması ile birlikte kurtarma çalışmalarına yeniden başladı.Köseağzı’nda mahsur kalan aile ve yakını Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yoğun bir çalışmanın ardından kurtarıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo