Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTEDİ

ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI İSTEDİ

Çaycuma ilçesinde birlikte yaşadığı kadını av tüfeğiyle öldürdüğü ileri sürülen sanığın yargılanmasına başlandı.

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Soner Bayrak’ın yanı sıra taraf avukatları katıldı.

Sanık Bayrak, mahkemeye sunduğu yazılı savunmasında, Ayşe Güneş’le 2000-2010 yılları arasında nikahsız birlikte yaşadıklarını öne sürerek, şöyle devam etti:

"Ayrıldıktan sonra ise birlikte yaşarken beraber yaptırdığımız 4 daireli binanın paylaşımı konusunda sürekli tartıştık. Biz birbirimizi seviyorduk. Onun çocuklarına da babalık yaptım. Ev alıp onun üzerine yaptım ama o beni evden kovdu. Ben evden hakkımı istedim. İki daire vereceğini söyledi ama vermedi. Karşılaştığımızda neden vermediğini sordum. Bana, ’Eve yaklaşma bacaklarını kırdırırım’ dedi. Bu beni çok yaraladı. Uğruna ev yaptığım, çocuklarına baktığım kişiyi öldürdüm. Oysa daha önce karıncayı bile incitmedim. Bir canın nefes almasını engelledim. Keşke olmasaydı. Adaletinize sığınıyorum."

Ayşe Güneş’in kızı Derya Güneş de babasının kendisi 4 yaşındayken trafik kazasında öldüğünü anlatarak, "Annem babasından bağlanan maaşla birikim yapıp binayı yaptırdı. Soner Bayrak, annemi dairelerden birisini vermesi konusunda sürekli rahatsız ediyordu. Ayrıldıktan sonra da rahatsız etmeye devam etti. Annemi öldürmekle tehdit ediyordu" dedi.

Cumhuriyet savcısının verdiği mütalaada, mülkiyet uyuşmazlığının hukuki bir ihtilaf mahiyetinde olması, ölenin hakaret ve tehditte bulunduğu iddialarının sanığın ifadesi dışında destekleyecek bir delil bulunmaması nedeniyle olayda sanık lehine haksız tahrik indirimi uygulanamayacağına belirterek, dosyadaki delillere göre cinayeti tasarlayarak işlediği kanaatine vardığı sanığın ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, avukatların iddia makamının mütalaasına karşı beyan hazırlamaları ve savunma sunmaları için duruşmayı erteledi.

Çaycuma ilçesinde 6 Ekim 2014’te, Nihat Kantarcı Caddesi’nde evine gitmek istediği sırada Ayşe Güneş (39), iddiaya göre 3 yıl önce tanıştığı ve nikahsız olarak aynı evde beraber yaşadığı Soner Bayrak’ın (42) av tüfeğiyle ateş etmesi sonucu hayatını kaybetmişti. Olayın ardından polis ekiplerince gözaltına alınan Bayrak, tutuklanmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo