Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Ağabeyini öldüren zanlı tutuklandı

Ağabeyini öldüren zanlı tutuklandı

Gökhan Y`nin eşi Birgül Y, Adliye binası önünde gazetecilere açıklama yaptı.


Zonguldak Alaplı ilçesinde ağabeyini öldüren kişi tutuklandı. 
Edinilen bilgiye göre, Alaplı ilçesine bağlı Aşağıdağ köyünde meydana gelen olayda, alkollü olduğu iddia edilen Volkan Y. ile (39) bir süredir aralarında husumet olduğu ileri sürülen kardeşi Gökhan Y. (38) tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Gökhan Y. tüfekle ağabeyi Volkan Y.'ye ateş etti. Ağır yaralanan ağabey, olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından ambulansla Alaplı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Volkan Y., hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 
Olayı gerçekleştiren ağabey Gökhan Y. ise evde jandarma tarafından yakalandıktan sonra çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. 
EŞİ AÇIKLAMA YAPTI!
Gökhan Y'nin eşi Birgül Y, Adliye binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Volkan Y. yıllardan beri eşimi rahatsız ediyordu. Biz kaçtık, her şeyimiz bırakıp İstanbul'a yerleştik. Senede bir fındığa geliyorduk ve fındığımızı topladık. Harmandan alıp gidecektik. Bayramımızı yaptık eşim ona denk gelmemesi için çalıştı. O evdeyken biz çıkmadık. Hep tarlada olduk devamlı kaçtık.
Eşim hep beladan kaçtı. En son dün gece saat 02.00'de eve geldi. Evi taradı, yanında getirdiği bir adamla. Çocuklar baba bizi kurtar deyince mecbur olarak evde silah vardı. Bu olayların böyle olacağını biliyorduk. Bize, 'seni öldüreceğim, seni Alaplı'ya sokmayacağım, çoluk çocuğunu hepsini leşini sereceğim' gibi tehditleri vardı. Bizde devamlı bundan dolayı fındığın başındaydık. Eşim dün gece evden uzaklaştırmak amacıyla rastgele atarken silah ona denk gelmiş. Eşimin şu an tek sucu ailesini korumak. Benim eşim bir aile babası, İstanbul'dan buraya fındığını almaya gelen ahlaklı zarar olmayan bir adamdı. Olayların buraya geleceğini tahmin edemedik. Eşim bizi korumaya çalıştı. Keşke böyle olamasaydı. Benim eşimde çocukların başında olsaydı."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün10
şaşkın2
kızgın2
gülücük1
hayran1
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın