Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ADAYLAR OYLARINI KULLANDI

ADAYLAR OYLARINI KULLANDI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Yurt genelinde olduğu gibi Karadeniz Ereğli’de de seçmen; belediye başkanı, il genel ve belediye meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gitti-gidiyor. Türkiye’de yaklaşık 57 milyon seçmen bulunuyor.
Alınan bilgiye göre, siyasi parti adaylarının aylar öncesinden itibaren yürüttükleri propaganda dönemi dün itibari ile bitti. Bugün ise seçmen, beş yıl için yerel yönetici olacak isimleri belirlemek için sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanma noktalarına gitti.
Karadeniz Ereğli'de Belediye Başkanı olmak isteyen isimler AK Parti'den Erol Şahin, BBP’den Hüseyin Uysal, DSP’den Burak Müftüoğlu,  CHP'den Halil Posbıyık, İYİ Parti'den Ali Kaya, MHP'den Talat Şeker ve Saadet Partisi'nden Gökhan Göktaş olmuştu.
Seçim sandıkları akşam 17.00'de kapanacak ve sayıma geçilecek.  Seçim yayın yasakları saat 21.00'de sona erecek. Yüksek Seçim Kurulu, duruma göre seçim yasakları daha önceki saatlerde de kaldırabilecek.
ADAYLAR OYLARINI KULLANDI
Öte yandan, sonucu en az seçmen kadar merakla bekleyen belediye başkan adayları da aileleri ile birlikte oylarını kullandılar.
Haber yayına hazınlandığı anda; AK Parti’den Erol Şahin ile İYİ Parti’den Ali Kaya İzmirlioğlu İlkokulu’nda, Hüseyin Uysal Nimet İlkokulu’nda, Sadet Parti’den Gökhan Göktaş Cumhuriyet Halk Evlerinde, DSP’den Burak Müftüoğlu Kadri Yılmaz Lisesinde, CHP’den Halil Posbıyık Kestaneci Mahallesi İbrahim İzmirlioğlunda oyunu kullandı. MHP’den Talat Şeker ise Kepez İzmirlioğlu İlkokulun'da oyunu kullanacak. 
Oylarını kullanan adayların ortak sözleri ise “Türkiye’ye ve Ereğli’ye hayırlı olsun” oldu.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
üzgün1
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın