Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

AÇIKLAMAYI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAPTI..

AÇIKLAMAYI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ YAPTI..

İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz yeni dönem öncesi açıklama yaptı. Ereğli’de 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında Okul Öncesinde  974, 62 İlkokulda  9.820 öğrenci, 30 Ortaokul da 11.259 , 25 Lisede  10.372 öğrenci olmak üzere toplam 32.425 öğrenci ve 2.225 öğretmen ile yeni dönemin başlayacağını söyledi. Kokmaz, “Atatürk Ortaokulu” fiziki şartları uygun hale getirilene kadar tedbirden, 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameyle Maliye Hazinesine devredilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesi Anadolu Hastanesi arkasında bulunan binaya taşınmıştır. İlçemizin en köklü eğitim kurumlarından olan Atatürk Ortaokulu 19 Eylül Pazartesi günü itibari ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına yeni binasında başlayacaktır.”dedi.

 

Korkmaz’ın açıklaması:

Terör örgütü ’FETÖ/PDY’ tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameyle Maliye Hazinesine devredilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Gülüç Beldesinde bulunan binanın 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren Fen ve Sosyal Proje okulu olarak “15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’ olarak ilçemize kazandırılmıştır.   19 Eylül Pazartesi günü itibari ile sorunsuz bir şekilde eğitim-öğretime başlayacak okulumuz İlçemize yeni bir çehre kazandıracaktır. İlçemize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Yine Gülüç Beldesinde bulunan binalardan bir bölümüne  “Ereğli İmam Hatip Ortaokulu “  taşınarak 19 Eylül Pazartesi günüden itibaren eğitim-öğretim faaliyetlerini buradaki binalarda sürdürecektir. Mevcut binasında her geçen gün artan talebi karşılayamaz durumda bulunan okulumuzun buraya taşınması ile fiziki mekânlarda rahatlama sağlanacak ve gelen talepler karşılanmış olacaktır.

Boşalan Ereğli İmam Hatip Ortaokulu binasına Kepez bölgesinin ihtiyacı olan bir İlkokul açılması planlanmaktadır. İdari ve yasal işlemlerin ardından ilkokul olarak hayata geçecek bu okulumuzda da ivedilikle eğitim-öğretime başlanacaktır. Buradaki İlkokulun eğitim-öğretime başlaması ile Kepez bölgesindeki ilkokul sorunu da büyük ölçüde giderilmiş olacaktır.

Uzun süredir gündemde olan,  yıkım ya da güçlendirme çalışması için teknik inceleme bekleyen “Atatürk Ortaokulu” fiziki şartları uygun hale getirilene kadar tedbirden, 667 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameyle Maliye Hazinesine devredilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesi Anadolu Hastanesi arkasında bulunan binaya taşınmıştır. İlçemizin en köklü eğitim kurumlarından olan Atatürk Ortaokulu 19 Eylül Pazartesi günü itibari ile 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına yeni binasında başlayacaktır.

Her zaman olduğu gibi ülkesi ve milleti için hiç düşünmeden canını ortaya koyabilecek her zamankinden daha güçlü eğitim ordusu ile devletimize yeni nesiller yetiştirmek için yeni eğitim-öğretim yılına hazırız.

İlçemizde 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı; Okul Öncesi 974 öğrenci, 62 İlkokul binasında 9.820 öğrenci, 30 Ortaokul binasında 11.259 öğrenci,  25 Lise binamızda 10.372 öğrenci olmak üzere toplam 32.425 öğrencimiz ve 2.225 öğretmenimiz ile 19 Eylül Pazartesi günü ilk ders zilinin çalması ile sorunsuz bir şekilde başlayacaktır.

Başöğretmen Atatürk’ün “Yeni Nesil Sizin Eseriniz olacaktır” diye hitap ettiği değerli öğretmenlerimiz. Ülkemizde yaşanan son gelişmeler de göstermiştir ki; bizlere çok ağır görev ve sorumluluklar düşmektedir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda, devletine ve milletine bağlı, milli ve manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek devletimizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo