Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ACI HABER DEVREK’E ULAŞTI..

ACI HABER DEVREK’E ULAŞTI..

Devrek ilçemizde  şehidimiz var.

Zonguldak’ın Devrek ilçesi nufüsüna  kayıtlı Uzman Çavuş Okan Korkut,  Hakkari’de  meydana gelen çatışmada şehit düştü...

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ndedevam eden operasyonlarda yaralanan Devrek’in Yalnızca Köyü nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Okan Korkut’un (22) kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Bir yıllık uzman çavuş Okan Korkut’un  cenazesi bugün Zonguldak Havaalanına getirilecek ve yarın toprağa verilecek.

Hakkâri Şemdinli’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut’un Zonguldak’taki baba evinde yas var.

Devrek’te yaşayan baba Necati ve anne Neriman Korkut’a, oğullarının şehadet haberi, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi, Devrek Kaymakamı Yakup Güney ve Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından verildi. Acı haberi almalarının ardından fenalaşan şehit askerin annesi ve babası, evin önünde bekletilen ambulansla Devrek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şehidin baba ocağına Türk bayrakları asıldı.

Şehit Korkut’un, Tunceli’de vatani görevini yapmasının ardından 5 ay önce uzman çavuş olarak Hakkari’de göreve başladığı öğrenildi. Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada ağır yaralı hastaneye kaldırılan Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. 

 

 

* Zonguldak Milletvekili Özcan ULUPINAR, Hakkari’de şehit düşen Uzman Çavuşumuz Okan KORKUT ile ilgili yayınladığı başsağlığı mesajında şu ifadelere değindi.

“31 Mayıs 2016 Salı bugün sabaha karşı Hakkari’ nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü ile çıkan çatışmada iki kahraman askerimiz yaralanmış ve acil olarak hastaneye kaldırılmışlardır. Askerlerimizden durumu ağır olan Devrekli kahraman hemşerimiz Uzman Çavuş Okan KORKUT yapılan tüm müdahalelere rağmen saat 05.40’da şehit olarak Hakkın rahmetine kavuşmuştur.

Terör ve ona destek veren unsurlar hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu milleti bölmeye, yıkmaya güçleri yetmeyecektir. Bizleri canları pahasına koruyan şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu topraklarda yaşayan vatandaşlarımızın kardeşliğini, akrabalığını, yüzyıllarca süregelen kadim dostluğunu bozamayacaklardır. Bir kez daha terörü, ona destek verenleri şiddetle kınıyor, şahsım ve milletim adına lanetliyorum.  

Şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, başta Zonguldak olmak üzere aziz milletimize sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

 

* CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş,  Zonguldaklı Şehit, Piyade Uzman Çavuş Okan Korkut’u  bir mesajla anarak başsağlığı diledi.

Demirtaş’ın masajı şöyle:

“Hakkari Şemdinli’de terör örgütü PKK ya yönelik operasyonda yaralanarak şehit düşen Devrek İlçemizden Piyade Uzman Çavuş Okan KORKUT kardeşimize Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum.

 

AKP iktidarının sıfır terör ile devraldığı ülkemiz bugün AKP’nin yanlış ve beceriksiz politikaları sonucu kan gölüne dönmüştür. Artık yeter diyoruz!.. Terörü ve teröre yardım ve yataklık yapanları lanetliyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Ersoy Hüseyin

31 Mayıs 2016 - 21:54

Ailesine sabir diliyorum basimiz sagolsun

Cevik Serafettin

31 Mayıs 2016 - 12:55

Aılerine. Baş. Sağlığı. Sabırlar.

Ekrem Gülsoy

31 Mayıs 2016 - 12:54

Allah rahmet eylesin sehitligini en ust rutbede kabul etsin insallah

Songül Özen

31 Mayıs 2016 - 11:02

Aynı bayrak altında biri mutlu diğeri mutsuzsa hatta, terör, gayri ahlaki yaşam tarzları olağanlaşmışsa iyi bir yönetimden nasıl bahsedilebilir?

Yorum Yazın