Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

81 ildiler… Hepsi birdiler…

81 ildiler… Hepsi birdiler…

Türkiye’nin 81 ilinde hazırlanan “81 İliz Hepimiz Biriz” projesi kapsamında hazırlanan sergi, Ereğli’de eş zamanlı olarak açıldı.


81 İlin kendine özgü tarihi, turistik mekanları, kültürel öğelerin ve yöresel tatların tanıtılmalarına yönelik tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 81 İliz Hepimiz Biriz proje sunum sergisi Kdz.Ereğli’de de açıldı.
Ören İlk-Orta Okulu’nun hazırladığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Belediyenin katkılarıyla gerçekleşen serginin açılışı 13 Aralık Çarşamba günü Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda düzenlenen törenle yapıldı.
Açılış öncesi gazetecilere proje hakkında bilgi veren projenin Zonguldak Koordinatörü Ören İlk-Orta Okulu öğretmenlerinden Semra Yalmancı Yücel, serginin 81 İl’de eşzamanlı olarak açılacağını ifade ererek şöyle dedi:
“Projemizin adı ’81 İliz Hepimiz Biriz’. Bu projede 81 İl’den 81 Okul ve 81 öğretmen bir araya geldik. Okullarda bu hafta Yerli Malı Haftası olarak kutlanıyor. Bu proje ile de Yerli Malı Haftalarında alışılan gelen yeme içmenin dışına çıkıp; ülkemizde üretilen yerel ürünlerimiz neler, turistik yerlerimiz, kültürel öğelerimizi içeren konular hakkında her okul kendi afişini hazırladı. Sonra bunları hayata geçirdik ve tüm Türkiye’de şuan bu sergiler açılıyor. Bunun milli birliğimize de güç katacağını düşünüyorum. Sergimiz 3 gün boyunca açık kalacak, tüm halkımızı bekliyoruz.”
Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve proje koordinatörü Semra Yalmancı hayırlı olsun dilekleri ile kestiler.
Açılışın gerçekleşmesi ile birlikte ise 81 İl için hazırlanan ve içeriğinde bu şehirler hakkında bilgilerin olduğu afişler, o illerin yöresel kıyafetlerini giyen öğrenciler tarafından sergiyi gezenlere anlatıldı. Sergide ayrıca davetlilere yörelere ait yiyecekler den de ikramlarda bulunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın