Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

60 Günde 60 Bin Ziyaret!..

60 Günde 60 Bin Ziyaret!..

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde açılan, Anadolu Ajansının (AA) fotoğraflarının da yer aldığı "15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Fotoğraf Sergisi", 60 günde 60 bin kişi tarafından ziyaret edildi. 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz’daki darbe girişimi ve sonrasının fotoğraflarla anlatıldığı serginin yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda açılan ve 160 fotoğrafın yer aldığı serginin, ilgi nedeniyle bir süre daha açık kalacağını anlatan Uysal, "Almanya, Hollanda, Belçika, Avustralya, Japonya, Çin, Fransa başta olmak üzere pek çok ülkenin yanı sıra Türkiye’nin hemen hemen her ilinden ziyaretçi ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

"15 Temmuz darbe girişimini ne unutacağız, ne de unutturacağız." diyen Uysal, şunları söyledi:

"Türk halkının yazdığı bu tarihi, tarih sayfaları altın harflerle yazacaktır. Açtığımız sergi 60 gün oldu ama ziyaretçi ağırlamaya devam ediyor. Ereğli tarihinde belki de ilk kez bir sergi bu kadar açık kalıyor. 60 bin kişinin gelerek bu sergiyi gezmiş olması, bu konudaki duyarlılığın ne kadar yüksek olduğunun da bir göstergesidir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında da gün boyu sergi her zamankinden daha fazla bir ziyaretçiyi ağırladı."

 Sergi salonunda oluşturulan, "Bu vatan için kanımı son damlasına kadar vermeye hazırım" köşesinde de vatandaşların gönüllü olarak imza atıp, parmak izi verdiğini anlatan Uysal, 15 bin uygulamaya katıldığını kaydederek, bunların kitap haline getirilerek Cumhurbaşkanlığına gösterileceğini sözlerine ekledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın