Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

5 VEKİL TTK İÇİN BİR ARADA!.

5 VEKİL TTK İÇİN BİR ARADA!.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın öncülüğünde, Ak Parti ve CHP ’li Zonguldak Milletvekilleri GMİS yönetimi ile TBMM’de bir araya geldi. TTK’daki işçi açıkları ve Rödevanslı sahalar üzerine yapılan toplantıda fikir alışverişinde bulunulan toplantıda çözüm önerileri konuşuldu.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Vekil Lokantasında AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır öncülüğünde saat 20.30’da başlayan ve 1.5 saat süren yemekli toplantıda Zonguldak’ın iktidar ve muhalefet milletvekilleri bir masa etrafında Zonguldak için buluştu.

 Toplantıya AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu CHP ’li Milletvekilleri Şerafettin Turpçu ve Av. Ünal Demirtaş, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci , Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu , Genel Sekreter Hakkı Arslan , Eğitim sekreteri Satılmış Uludağ ve mali sekreter Adnan Tıska katıldı. Toplantının ana gündem maddesi Türkiye Taş Kömürü kurumuna işçi alımları oldu.

Konuşulan başlıca konular arasında kurumun zarar etmesi, mekanizeye geçiş, üretimin artırılıp zararın azaltılması, işçi alımları gibi bir çok önemli konular masaya yatırıldı. Toplantının sonunda Zonguldak’ın hükümet, muhalefet milletvekilleri ve sendika yöneticilerinin ortak kararı Başbakan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nu Zonguldak iline davet edip TTK ve Zonguldak’ın sorunlarını yerinde görmesi yönünde oldu. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
HEMA MAGDURU

29 Ocak 2016 - 11:45

hema ne zaman ihaleye verilcek ? bence göruşme icin degil yeme -içme icin topkanmişlar

Yorum Yazın