Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

4300 ÇALIŞAN ZAM ALACAK !.

4300 ÇALIŞAN ZAM ALACAK !.

Erdemir`de sözleşme zamanı. Sendika işçiye anket dağıtıp taleplerini aldı.


Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yakup Yılmaz, yeni dönem sözleşme görüşmelerine başlayacakları Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’ndaki üyeleri ile anket çalışması başlattıklarını bildirdi.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, 1 Eylül 2022’den geçerli olacak yeni dönem sözleşmenin yetkili oldukları Erdemir’de çalışan 4300 üyelerini kapsadığını söyledi.

Her sözleşme dönemi olduğu gibi bu dönem de başlayacakları görüşmeler öncesinde üyelerinin öneri, görüş ve düşüncelerini almaya yönelik anket yaptıklarını hatırlatan Yılmaz, şöyle dedi:

“Bu dönem öncesi de bugün (29 Ağustos) sabah vardiyasında başladığımız anket çalışmamız ile üyelerimizin görüşlerini alacağız. 16.30-00.30 ile 0030-08.30 vardiyalarında anketimizin dağıtımını tamamlamış olacağız. Anket sonuçlarına göre Genel merkezimizin kararı ile hazırlanacak taslağımızı daha sonra şirket yönetimine sunacağız.”

HER ZAMAN EN YÜKSEK ERDEMİR

Erdemir işçisinin ülke genelinde her dönem tüm iş kollarına göre en yüksek ücret artışları alan olduğunu savunan Yılmaz, şunları kaydetti:

“Erdemir emekçileri, Türkiye’nin en büyük işçi örgütü olan sendikamızda, özellikle sayın Genel Başkanım Pevrul Kavlak dönemi ile birlikte sadece metal sektöründe değil, diğer tüm iş kollarında yapılan sözleşmelerde her zaman en yüksek ücret artışını elde etmiş kesimdir. Bu doğrultuda başta sayın Genel başkanımıza ve Genel Merkez yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçte de durumun farklı olmayacağı kanaatindeyiz. Elbette işçimizin anket sonuçları son derece önemli. Bunun yanı sıra ülkemizin durumu da ortada. Dolayısıyla, yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri de bu paralellikte başlayacak ve hedefe ulaşacağımız şekilde tamamlanacağı inancındayım.

Bu vesileyle başlayacağım görüşmelerin masa başında kısa sürede tamamlanması temennisiyle, emekçi arkadaşlarımıza, ailelerine, ilçe ve bölge halkına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük2
kızgın2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo