Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

42 SENDİKA ÇALIŞANI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

42 SENDİKA ÇALIŞANI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALADI

Tez Koop-İş Sendikası ile Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) arasında 42 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı.

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, sendika binasında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, sendikalarında çalışan 42 işçinin 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesini Tez Koop-İş Sendikası’yla imzaladıklarını söyledi.

Sendika çalışanlarına ellerinden geldiği şekilde zam yapmaya çalıştıklarını ifade eden Demirci, "Sendikamızın gücü yettiğince arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. toplu iş sözleşmesinin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çalışanlara daha çok toplu iş sözleşmesi görmelerini nasip etsin" dedi.

Tez Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Osman Gürsu da sendikalarının GMİS’te örgütlü olduğunu vurgulayarak, "İşçilerimizin istediği şekilde toplu iş sözleşmesi imzaladık. GMİS Genel Başkanı Demirci ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun" ifadesini kullandı.

GMİS Genel Başkanı Demirci, Gürsu’ya madenci heykeli hediye etti.

1 Ocak 2015 - 31 Aralık 2016 tarihlerini kapsayan sözleşmeyle işçilere ilk 6 ay için yüzde 6, ikinci 6 ay için yüzde 5, 3. ve 4. 6 aylar için ise yüzde 3’er zam yapılacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo