Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

4. OLDULAR!.

4. OLDULAR!.

Kdz. Ereğli Özel Utku Anadolu Lisesi öğrencilerinden oluşan Alesta Müzik Grubu, Okan Üniversitesinin Müzik Yarışmasında 83 okul arasında ilk 15’e girerek finalde yarıştı. 27 Nisan Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirilen final yarışmasında Juri, sosyal medyada yoğun halk oyu desteği alan Alesta’yı dördüncü ilan etti.

 

Müdürlüğünü Caner Özçep’in yaptığı Özel Utku Anadolu Lisesi’nin, Müzik Öğretmenleri Rıdvan Türkekul ve Serkan  Sönmez eşiliğinde yarışmaya hazırlanan Alesta Müzik Grubundaki Öğrenciler;  Hazal Çelik,  İlsu Gözaçan, Ecem binici, Suat Alp Dankaz, Mert Emir Yalçın, Hasan Yiğit Kuru, Doğacan Özdemir ve Alp Diker’den oluşuyor.

 

İlk eğitim öğretim dönemine 2016 – 2017’de başlayan Özel Utku Anadolu Lisesi’nin, ilk kez katıldığı yarışmada Türkiye çapında aldığı derece, eğitim çevrelerinde ve şehirde büyük sevince neden oldu.

 

ÖZÇEP  “KÖKLÜ OKULLARI GERİDE BIRAKTIK”

Özel Utku Anadolu Lisesi Müdürü Caner Özçep, haber merkezimize yaptığı açıklamada başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek şu değerlendirmede bulundu:

“Söz verdiğimiz gibi Özel Utku Anadolu Lisesi olarak ilkleri yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz. Okan Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu 84 okulun katıldığı Türkiye Liseler arası müzik yarışmadında 9 sınıf öğrencilerinden oluşan Alesta müzik grubumuz Türkiyemin köklü kurumlarını geride bırakarak Türkiye dördüncüsü olmuş ve jüri tarafından 12 mayısta gerçekleşecek Okan Üniversitesi festivalinde Gökhan Tepe ile  birlikte sahne almak üzere davet edilmiştir.”

 

SÜREÇTE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yarışma sürecinde destek veren ve emeği geçen paydaşları da unutmayan Özçep, “Sürecin başından beri öğrencileri için büyük özveri ile çalışan görev alan Rıdvan Türkekula, Serkan Sönmeze Merve Deniz İngenç’e ve bu yola inanan Alesta müzik grubunu oluşturan öğrencilerimize…  Bizi yalnız bırakmayan velilerimize, süreci başından beri destekleyen kurucularımıza ve halk desteği sağlayan değerli Ereğli halkına, ayrıca bilgilendirme ve haber desteği  sağlayan basınımıza çok teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

 

Özçep,  açıklamasında ekip olarak Zonguldak ve Ereğli’yi en iyi şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirerek, sözlerini “başarının Utku ailesine hayırlı olmasını diler, öğretmen ve öğrencilerimle bir kez daha gurur ve onur duyduğumu belirtirim” şeklinde sonlandırdı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın