Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

4 ARALIK'A KADAR AÇIK !

4 ARALIK'A KADAR AÇIK  !

Çelik ve Yaşam Heykel sergisi Karadeniz Ereğli`de açıldı.


Erdemir'in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması'nın derece alan eserlerini gösterildiği sergi Karadeniz Ereğli'de açıldı.

Bu yıl yedincisini düzenlen ve 11 okuldan 102 eser katıldığı geri dönüşüm temasıyla gerçekleşen yarışmada 31 eser sergilenmek üzere seçildi.

Seçilen eserler ise Atatürk Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu. ERDEMİR Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, kurdele kesilmesi öncesi konuşmasında, sanat eserlerinin oluşmasında ERDEMİR çeliğinin kullanıldığını belirterek şöyle dedi:  “Türkiye’nin lider üretici olan ERDEMİR’in ekonomimize ve sanayimize yön vermesinin yanı sıra ülkemizin gelişmesinde de değerleri olan projelerle de destek verdiğini gösteriyor. Geleneksel hale gelen ERDEMİR’in Çelik Ve Yaşam Heykel Yarışması’nda ödül alan eserlerin çoğu ERDEMİR çeliğinden üretilmiştir. Bize destek olan Mimar Sinan Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum.” 

Konuşmanın ardından Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Cumhuriyet Başsavcısı Akın Çetin, birlikte açılış kurdelesini kesti. 

Sergilenen 31 eser 4 Aralık 2022 tarihine kadar sanatseverlerle buluşacak. Hakkında/ ERDEMİR 2022 yılında 7'ncisini düzenlediği Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması ile ülkede ki sanat eğitimine katkı sağlamayı ve heykel sanatının gelişmesinde rol oynayacak genç yetenekleri desteklemeyi amaçlıyor.

 ERDEMİR'in Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlediği yarışmaya Türkiye'deki 11 üniversiteden, heykel alanında lisans ve lisansüstü eğitim gören öğrenci öğrenciler toplamda 102 eserle katıldı.

Yarışmanın bu seneki teması Dönüşüm olarak belirlendi.

 Değerlendirme sonucu heykeller birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra Mansiyon, Jüri Özel Ödülü ve Erdemir Özel Ödülü kategorilerinde ödüllendirildi. Yarışma kapsamında ayrıca 31 eser sergilenmeye değer bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo