Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

39 Yıldır Gerçek Babasını Arıyor!.

39 Yıldır Gerçek Babasını Arıyor!.

- 39 Yıldır Gerçek Babasını Arıyor!.


Zonguldak’ta, henüz bebekken üvey ağabeyi tarafından babasının mirasından faydalanmaması iddiasıyla tanımadığı birinin üzerine kayıt ettirilen 57 yaşındaki Bayram Ceran, babasının mirasından faydalanmak için DNA testi istiyor.


Kozlu beldesinde tek başına ikamet eden 57 yaşındaki Bayram Ceran, kendisinin bebekken Trabzon’da yaşayan ve hiç tanımadığı Ali Ceran’ın nüfusuna kaydettirildiğini ileri sürdü. Annesi Asiye ile babası Şaban Terzi’nin dini nikahla yaşaması sebebiyle babasının nüfusuna kayıt olamadığını öne süren Bayram Ceran, soyadının değiştirilmesi için mücadele veriyor. Üvey akrabasının kendisi gibi annesi Asiye, kardeşleri Yadigar ve Ramazan’ı da Ali Ceran üzerine kaydettirdiğini ileri süren Bayram Ceran, gerçek babası olduğunu iddia ettiği Şaban Terzi’nin mezarının açılarak DNA testi yapılmasını istiyor.


2003 yılında Zonguldak Adliyesi’ndeki Aile Mahkemesi’ne başvuran Bayram Ceran, “babalığın hükmen tayini” davası açılması için başvurmasına rağmen, 18 yaşından itibaren 1 yıllık süre içinde mahkemeye başvurmadığı için davanın reddine karar verildi.

18 yaşına kadar sokaklarda büyüdü
18 yaşına kadar sokaklarda yaşayan Bayram Ceran, 18 yaşından bu yana gerçek babasını arıyor. Ceran, maddi durumunun yetersiz olması sebebiyle yetkililerin sesini duymasını bekliyor. Yaşadığı süreci anlatan Ceran, "Benim babam Şaban Terzi, annem Asiye Terzi. Resmi nikah olmadığı için babamın üzerine kayıt olamadım. 14 sene mahkemelere gittim. Babamın üzerine yazılamadım. Beni tanımadığım Ali Ceran’ın üzerine kayıt etmişler. Öyle birisini tanımıyorum. Tanımadığım kişinin üzerine küçüklüğümüzde yazılmışız. Benim babam Şaban Terzi. Hukuk mücadelesi veriyorum. Mahkemelerde üvey akrabalarım doğruları konuşmadıkları için sonuçlanmıyor. DNA testi istiyorum. Mezarın açılmasını istiyorum. Yetkililerden yardım talep ediyorum. 1964 senesinde Ali Ceran diye birisinin üzerine yazdırmışlar. Böyle bir kişinin mezarı bile yok. Yıllardır gerçek babamı arıyorum. Ben Şaban Terzi’nin gerçek oğluyum. Bunu mahkemelerde ispatlamam lazım. Bunun ele alınması lazım. Maddi durumum da iyi değil. Bana yardım etmelerini istiyorum" şeklinde konuştu.
Bayram Ceran, kendisine yardım elinin uzanmasını bekliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın