Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

320 MADENCİ İŞTEN ÇIKARILDI

320 MADENCİ İŞTEN ÇIKARILDI

AK Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan , Ereğli ilçesi Kandilli beldesinde faaliyet gösteren özel kömür işletmesinde 320 madencinin iş akitlerinin feshedilmesine ilişkin, "Biz problemin farkındayız. Yeni yılda büyük ihtimalde ele alınacak ilk konulardan biri de bu olacaktır" dedi.

Candan, yeni Adalet Sarayı’nda incelemelerde bulunmasının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, yaşanan sorunun çözümü için her türlü çabayı ortaya koyduğunu belirtti.

Holding sahibi Mehmet Hattat’la konuyu görüştüğünü vurgulayan Candan, şöyle konuştu:

"Son çıkan yasalar oradaki üretici firmaların lehine olmadığı için bir tür atraksiyona girildi. Sonuçta özel bir şirket benim yapabileceğimin sınırı bellidir. Oradaki insanların evine ekmek götürebilmesi için elimden geleni yaptım ve yapmaya da devam edeceğim. Kanunda bazı düzenlemeleri yeniden yapmak gerekiyor. Çift asgari ücret verildiğinde yurt dışından gelen kömürle nasıl rekabet edilecek onun hesap kitabı yapılıyor. Çalışma saatlerinin 6 saate düşürülmesi onları yine sıkıntıya soktu. Bunun için yeni düzenlemeler var. Özel şirket kendince böyle bir atraksiyona girdi. Bunda ne kadar başarılı olur olamaz bilemem. Biz problemin farkındayız. Yeni yılda büyük ihtimalde ele alınacak ilk konulardan biri de bu olacaktır."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın