Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

30 AĞUSTOS KUTLAMALARI

30 AĞUSTOS KUTLAMALARI

30 Ağustos Zafer Bayramı Ereğl’de düzenlenen tören ile kutlandı.

İlçedeki ilk tören, Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Çelenklerinin sunulmasının ardından şahitler anısına bir dakika saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı söylendi. Kaymakam Nazım Madenoğlu Anıt önü tören sonrası Kaymakamlık makamında Bölge Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte tebrikleri kabul etti.

 

TÖREN GEÇİŞİ YAPILDI
Bayramın ikinci töreni, Devrim Bulvarı’nda araç trafiğine kapanan caddede yapıldı. Buradaki törende ise Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Hasan Doğan ile Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, seyir halindeki askeri araç üzerinde halkın bayramını kutladı. 
İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda görevli subay Deniz Yarbay Serhat Eren yaptı. 30 Ağustos zaferinin yalnızca Türk ulusunun değil, Dünya için öneme sahip olduğunu ifade eden Yarbay Eren, “Bugün, tarihinin hiçbir devresinde, hürriyetinden zerre kadar ödün vermemiş, büyük Türk milletinin, istilacı düşmanlara karşı canını ortaya koyarak verdiği, yaşam mücadelesinin amacına ulaştığı çok anlamlı bir gündür” dedi.
 Kutlama programı tören geçişi ile sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın