Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJLARI!...

30 AĞUSTOS KUTLAMA MESAJLARI!...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çaturoğlu, mesajında, 30 Ağustos’un, Türkiye’nin geleceği için binlerce şehidin, milli birlik ve beraberlik ruhu içinde kanı ve canları pahasına, özgürlük ve bağımsızlık meşalesinin bir daha sönmemek üzere yakıldığı büyük bir zafer olduğunu belirtti.

Zaferin, ülkeyi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatan severliği ve kahramanlığı ile kazanıldığını ifade eden Çaturoğlu, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz, 30 Ağustos Zaferi’nden aldığı ilhamla 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen ülkemizi durdurmak isteyen FETÖ/PDY ve taşeron terör örgütlerinin 15 Temmuz’daki hain ve sinsi planlarını boşa çıkarmış ve milletimiz bir kez daha bağımsızlığına, iradesine ve demokrasisine olan bağlılığını büyük bir kararlılık örneği sergileyerek ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin, ordumuzun ve Zonguldaklı hemşehrilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum."

Başkan Akdemir de 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın Türk milletinin hürriyetinden vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ispatlamasıyla ayrı bir önem taşıdığını vurgulayarak, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

"30 Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekun verdiği bir savaşın ve ulusal benliğin kurtarıldığı ve zafer destanının yazıldığı gündür. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapısı milletimize ardına kadar açılmış, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922 günü zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile Türk Milleti Anadolu’nun sonsuza kadar Türk yurdu olarak kalacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Türk ulusu, 30 Ağustos Büyük Zaferi ile insanlığa, insanca yaşamanın ancak özgür, bağımsız ve egemen bir ulus olmakla gerçekleşebileceğinin en güzel örneğini verirken, bu uğurda her türlü özveriye katlanmaya daima hazır olduğunu da göstermiştir."

 

-----------------

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Zafer Bayramının 94. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. İşte o mesaj;

Ulusun özgürlüğü, bağımsızlığı ve vatan topraklarının bütünlüğü adına tarihi bir gün olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yılında bize bırakılan bu büyük destanın coşkusunu bir kez daha yaşıyor, o gün kazanılan zaferin büyük sevincini bir kez daha yürekten hissediyoruz. 30 Ağustos Zaferi, farklılıklarını zenginlik olarak gören milletimizin, vatan savunmasında bütünleşerek, birlik ve beraberlik içerisinde yazdığı bir destandır. İçinde bulunduğumuz şu zorlu günlerde, ülkemizin birlik ve beraberliğine el uzatanların bilmesi gereken odur ki; din, dil, ırk, inanç farklılığı gözetmeden özgürlük mücadelesini kardeşçe veren ülkemizin yazdığı bu büyük destan ve bu bağımsızlık hiçbir zaman bitmeyecektir. Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi ATATÜRK’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Maalesef milletçe içinde bulunduğumuz zorlu sürecin en büyük sorumlusu olan AKP iktidarı, yaşanan bu olumsuzluklardan hiç ders almadan milli bayramlarımızı yeni nesillere ısrarla unutturmak istiyor. Bu sebeple her defasında milli bayramları kutlamamak için havadan sudan bahaneler buluyor. AKP, bu şekilde milli bayramları kutlamayarak, ülkemizdeki bölünmeleri ve ayrışmaları daha fazla derinleştiriyor. Biz CHP olarak ısrarla ve inatla milli bayramlarımızı kutlayacağız ve milletimizin birliğini bütünlüğünü savunacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bu destanın kahramanları olan başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir saygı, minnet ve rahmet ile anıyor, onların bizlere bıraktığı bu zaferin bayrağını yılmadan, yorulmadan, ilelebet taşıyacağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz.

 

-----------------

 Zonguldak Valisi Ali Kaban, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaban, mesajında, Türk mi̇lleti̇nin tari̇h boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden ödün vermediğini, esareti̇ kabul etmediğini, canı pahasına da olsa i̇lke ve değerleri̇nden asla vazgeçmediğini belirtti. 

Bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun Türk mi̇lleti̇ni̇n her zaman onurlu ve güçlü bi̇r bi̇çi̇mde var olmasını sağladığını aktaran Kaban, şunları kaydetti:

"Mi̇lleti̇mi̇zi̇n azi̇m ve kararlılığı, şanlı ordumuzun güç ve cesareti̇ sayesi̇nde gurur duyduğumuz büyük zaferler kazanılmış, bu zaferler varlığımızı güçlendi̇rmi̇ş, ulusumuzun bağımsız ve özgür yaşama kararlılığı tüm dünyaya gösteri̇lmi̇şti̇r. 30 Ağustos zaferi̇, mi̇lleti̇mi̇zi̇n aydınlık yarınlara ulaşacağının göstergesi̇ olmuş, bağımsız ve mi̇lli̇ egemenli̇ğe dayalı Türki̇ye Cumhuri̇yeti̇ Devleti̇’ni̇n kurulmasının yolunu açmıştır. Türki̇ye Cumhuri̇yeti̇, başta büyük Atatürk olmak üzere yurdunu ve mi̇lleti̇ni̇ seven kahramanların, azi̇z şehi̇tleri̇mi̇zi̇n ve gazi̇leri̇mi̇zi̇n bi̇zlere kutsal bi̇rer mi̇rasıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türki̇ye Cumhuri̇yeti̇’ni̇n kurucusu Atatürk ve si̇lah arkadaşları olmak üzere, vatan savunması ve bağımsızlık uğrunda canını feda eden azi̇z şehi̇tleri̇mi̇zi̇ ve kahraman gazi̇leri̇mi̇zi̇ saygıyla anıyorum. Mi̇lleti̇mi̇zi̇n 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum."

 

-----------------

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uysal, mesajında, Türk tarihinin kıvanç dolu dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın, Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlığı için nihai hamleye karar verdiği tarih olduğunu söyledi. 

Gelecek nesillere bu zaferlerin çok iyi anlatılması gerektiğini belirten Uysal, "Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle ülkemizin her bölgesinden birlik-beraberlik içerisinde milletimizin bağrından çıkan kahraman ordumuz, bu savaşta Türk Milletinin gücünü ve cesaretini kanıtlamış, kazandığı bu büyük zaferle de ülkemiz tarihine adını yazdırmıştır." ifadelerini kullandı. 

-----------------

 

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Ahmet Demirci, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. 

Özer, mesajında, 30 Ağustos 1922’nin Gazi Mustafa Kemal başkumandanlığında zaferle sonuçlanan büyük taarruzun, vatanın düşman işgalinden kurtarılarak, Türk milletinin tarih sahnesinde bağımsızlığına kavuşmasındaki en önemli tarihlerden birisi olduğunu belirtti. 

Zafer, pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak ve şahlanıp kendine gelişinin destanı olduğunu aktaran Özer, şunları kaydetti:

"Malazgirt Zaferi’yle Anadolu’nun kapıları milletimize açılmış, bu tarihten sonra sayısız zaferlerle bağımsızlığını kazanan Anadolu toprakları, Türk milletinin birlik ve beraberliğinden doğan güçle düşmanların işgal heveslerini yıkmıştır. Güçlü bağımsızlık mücadelesi ve vatanseverliğiyle tüm milletlere örnek olan aziz milletimiz kahramanlık destanları yazmaya devam ediyor. Geçmişte olduğu gibi maalesef bugün de ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize yönelik hain saldırılarla mücadele ediyoruz. FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişimi ve ardından PKK, PYD, DAEŞ gibi işbirlikçi terör örgütlerinin kalleşçe saldırıları, milletimizin dik duruşu sayesinde kısa sürede bertaraf edilmiştir. Asırlardır bu topraklarda her türlü işgal ve ihaneti top yekun mücadele ederek bertaraf eden ’tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında bütünleşen aziz milletimiz bu hain yapılanmaların da üstesinden gelerek, tüm dünyaya Türk milletinin büyüklüğünü yeniden göstermiştir. 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve milletimizin Zafer Haftasını kutluyorum."

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci de 30 Ağustos tarihinin Anadolu’nun ve Türk ulusunun Büyük Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanı olduğunu belirterek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan büyük taarruz, ulusumuzun, emperyalizme karşı verdiği büyük mücadelenin sonunda yeniden dirilişidir. Kahraman ordumuz, Başkumandanlık Meydan Muharebesiyle Anadolu topraklarının ulusumuzun vatanı olduğunu önünde durulamaz bir iradeyle tüm dünyaya ispatlamıştır. Bizler, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan tam bağımsızlık karakterine sahip bir ulusun evlatları, maden işçileri olarak, ülkemizin geleceği için yeraltı zenginliklerini tespit etmek ve yeryüzüne çıkararak ülkemizin ekonomisine kazandırmak için her türlü fedakarlıkla çalışıyoruz, çalışacağız. Ulusumuza bağımsızlığını kazandıran Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile kahraman ordumuza şükranlarımızı sunuyoruz. Ulusumuzun bağımsızlığı ve vatan sevgisi uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, Zafer Bayramı’nı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyoruz."

-----------------

Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Zafer Bayramının 94. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı. İşte o mesaj;

30 Ağustos 1922 yılında Mustafa Kemal’in Başkomutanlığında zaferle sonuçlanmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi sadece askeri bir başarıdan ibaret değil, aynı zamanda milletin yeniden doğuşunun ve çağdaş bir devlet kurmasının başlangıcıdır. Millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik anlayışı içerisinde güç ve cesaretle, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi korumaya devam etmeliyiz.

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümü dolayısıyla;Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anar, Tüm Ereğli halkının ve üyelerimizin bu anlamlı gününü kutlarım.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo