Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle tören gerçekleştirildi.


Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı ve Ereğli Belediyesi işbirliğince düzenlenen tören, Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Törende, ilçedeki rehabilitasyon merkezleri adına Anıt’a çelenk bırakıldı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Bu sırada, 10 Kasım’da 09.05’de olduğu gibi araçlarını durdurarak saygı duruşu vaziyetine geçen sürücüler ile sivil yurttaşların olduğu görüldü.
“KUSUR DEĞİL”
Uzman Fizyoterapist Seda Ayaztaş, törende yaptığı konuşmada, toplumun önemli bir kısmını engelli bireylerden oluştuğunu söyledi. Engelli olmasının bir kusur olmadığını anımsatan Ayaztaş, “engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin. 3 Aralık, engelliler için eğitimleri, bakımları, sosyal hayata katılımları, tedavileri yani yaşama haklarına dair farkındalık yaratma günüdür” dedi.
Tören, konuşmasının ardından son buldu.
ETKİLİKLER SÜRECEK
Öte yandan, gün içindeki kutlama etkinlikleri 13.00’de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Spor Salonu’ndaki gösterilerle devam edecek. Saat 19.30’da ise Anadolu Otel’de Fiziksel Engelliler Derneği’nin geleneksel yemeği yer alıyor. 03 Aralık Pazar günü ise10.00-17.00 saatleri arasında 10 engelli ailesi, protokol tarafından evlerinde ziyaret edilecek.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın