Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Ereğli’de Fizyotem Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nce düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler günü etkinliğine  Özdemir Park ev sahipliği yaptı. ’Engelleri asmak için el ele’ adı verilen etkinlik, Özdemir Park AVM’nin zemin katında düzenlendi.

 

Fizyotem Kurum Müdürü Burak Bahadır açılış  konuşmasında, engeli bireylere acıma duygusu ile yaklaşılmasının doğru bir tutum olmadığını söyledi. Bahadır, “Engellilerin topluma kazandırılması ve insan haklarının, engellileri de kapsayarak tam ve ölçülü şekilde sağlanması amacıyla 3 Aralık, Dünya engeliler günü olarak kabul edilmiştir. Engelli bireylerin yaşadığı sorunlar, sadece kendilerine değil aileleri, çevresi ve toplumu yani hepimizin sorunudur. Engellilerin normal bir hayat sürmesi, toplumsal duyarlılık ile mümkündür. Engeli vatandaşlara, acıma duygusu ile yaklaşmak yerine kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Engellilere hizmet götüren kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesi hayati önem taşır.” ifadelerini kullandı.
Bahadır, etkinlik için kapılarını açan Özdemir Park yönetimi adına Burcu Aslan’a teşekkür etti.

OKUMA BAYRAMI… YARIŞMALAR… ŞİİRLER… 

Etkilikte, kas rahatsızlığı hastası Ali Yılmaz, yaşadığı zorlukları anlatan yazısını okuduğunda, en büyük destekçisi olduğunu belirttiği annesine teşekkür etti. Küçük yaşta geçirdiği beyin felci nedeniyle konuşmakta güçlük çeken ’Serebral Parsi’ hastası Yasin Çiçek’in yazdığı şiir, ablası Esra Çiçek tarafından okudu. Bu sırada, AVM’da duygu dolu anlar yaşandı. 
Okumayı henüz öğrenen minik Sümeyye Aktuğu’un okuduğu şiir ise dinleyenden alkış aldı. Etkinlik, mini konser dinletisi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın