Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda ‘Cumhuriyet’in 94. Yıldönümü’ töreni gerçekleştirileceği bildirildi.


Ereğli İlçe Kutlama Komitesi’nce yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhuriyet Bayramı, 28 Ekim Cumartesi günü 13.00’de başlayacak ve 29 Ekim Pazar günü 24.00’da son bulacak. Bu saatlerde resmi daireler, özel kuruluşlar müesseseler ve askeri birlik, kurum ve karargahlar bayraklarla donatılacak. 27 Ekim Cuma günü sahil bandında ilçedeki ortaokul ve lise öğrencileri katılımıyla “Cumhuriyet Koşusu” Teknik Komite tarafından yapılacak.

28 Ekim Cuma günü 12.00’da Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirilecek.

Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ile Belediye Başkanlığı çelenkleri konulacak.

Çelenk sunma işleminin ardından 1 dakikalık saygı duruşunu takiben İstiklal Marşı söylenecek. Bu sırada 3 öğrenci Türk Bayrağı’nı göndere çekecekler.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu 29 Ekim Pazar günü 09.00-09.30 saatleri arasında Kaymakamlık Makamı’nda tebrikleri kabul edecek.

Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıldönümü 29 Ekim 2017 Pazar günü sahil bandında saat 10.00’da yapılacak törenlerle kutlanacaktır.
Saat 10.05’de İlçe Kaymakamı beraberinde Garnizon Komutanı,  Belediye Başkanının olduğu heyet ile birlikte, törene katılanların ve halkın bayramını kutlayacaktır.

Madenoğlu, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşacak. Şiirler okunacak, halk oyunları gösterisi izlettirilecek.

Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek ve ardından tören geçişi gerçekleştirilecek.

-HAVANIN YAĞIŞLI OLMASI DURUMUNDA-
Havanın yağışlı olması durumunda 29 Ekim 2017 Pazar günü geçit töreni yapılamazsa tebriklerin kabulünden sonra Atatürk Kültür Merkezinde saat 10.00’da Kayabaşı Alemdar Ortaokulu sorumluluğunda yapılacak olan program başlayacak.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı
Kaymakam Madenoğlu’nun konuşması
Oratoryo
Halk Oyunları Gösterisi
Şiir ve Kompozisyon okunması
Resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları ödül töreni

-FENER ALAYI-
Fener alayı 29 Ekim Pazar akşamı saat 18.20’da toplanılarak, 18.30’da Bağlık Polis Merkezi Amirliği önünden başlayacak halkın ve askerlerin katılımı ile Atatürk Anıtı önünde saat 19.15’te sona erecek. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın