Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

24 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI!.

24 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI!.

Zonguldak’ta bazı vatandaşların engellilik oranlarının yükseltilmesi için "sahte ve usulsüz sağlık kurulu raporu" düzenlediği ileri sürülen suç örgütüne yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 24 zanlıdan 7’si tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, yaklaşık 2 yıl süren fiziki ve teknik takibinin ardından "suç örgütü kurma", "rüşvet", "görevi kötüye kullanma", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla bazı adreslere yapılan eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 24 şüpheli dün adliyeye sevk edildi.

Savcılıktaki ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen zanlılardan doktorlar Zekai Y. ve İlter G, Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) çalışan şube müdürü Dr. Okan O, suç örgütü elebaşı olduğu iddia edilen Aykut Ö. ile Tamer A, Hüseyin S. ve Erdoğan T. tutuklandı, diğer şüpheliler Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Zonguldak’ta, 19 Ocak’ta,düzenlenen operasyonda, doktorlar, TTK’da çalışan şube müdürü ve hastane çalışanları, örgüt elebaşı olduğu öne sürülen engelli kişi ve suça aracılık eden 9 kişiyle konuyla ilgili ifadeye çağrılan 60 kişiden 15’i gözaltına alınmıştı.

Zanlıların, "Sahte ve usulsüz sağlık kurulu raporu" düzenleyerek TTK’da iş kazasında yaralanan madencilerle bazı vatandaşların engellilik oranlarını yükselttiği, emeklilik için yaş sınırını bekleyenlerin de erken emekli olmalarını sağladıkları iddia edilmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın