Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RENKLİ GÖRÜNTÜLER..

RENKLİ GÖRÜNTÜLER..

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 22. Toplu Sünnet Şöleni renkli görüntülere sahne oldu. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Ülkemizin istikbali, çocuklarımızın ülke değerlerine saygılı ve o değerlere sahip çıkan nesiller olarak yetiştirmesiyle mümkündür. Çocuklarımızın kalpleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir” dedi.

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından sünnet ettirilecek 184 çocuk için 22. Toplu Sünnet Şöleni düzenlendi.

Kdz.Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü tarafından organize edilen 22.Toplu sünnet şöleni, Çınaraltı mevkiinden araç konvoyu ile start aldı.

Erkekliğe ilk adımı atacak olan çocuklar sünnet traktörüne bindirilerek ailelerin de katılımıyla konvoy eşliğinde Belediye Düğün Salonuna getirildi.

’ÜLKEMİZİN İSTİKBALİ ÇOCUKLARIMIZ’

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, burada yaptığı konuşmada çocukların sağlıklı, mutlu, eğitimli bireyler olarak topluma kazandırılması için çabaladıklarını belirterek; “Biz her daim çocuğun masumiyetine inanmış ve onların gözünden bir tek damla dahi yaş gelmesin, hiçbiri hiçbir şekilde acı çekmesin diye çalışan ve çabalayan bir milletiz. Ülkemizin istikbali, çocuklarımızın ülke değerlerine saygılı ve o değerlere sahip çıkan nesiller olarak yetiştirmesiyle mümkündür. Çocuklarımızın kalpleri vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir” dedi.

’HAYIRLI BİRER EVLAT OLARAK YETİŞECEKLER’

Başkan Uysal, konuşmasında çocukların sünnetine katkı sunan özel hastanelere de teşekkür ederek; “Kdz. Ereğli Belediyesi olarak, çocuklarımızın yarınlarını hazırlamada üzerimize düşen görevin her zaman bilincinde olduk ve olmaya devam edeceğiz.

İnanıyorum ki; bugün erkekliğe ilk adımı atacak 184 çocuğumuz vatana güzel ve hayırlı birer evlat olarak yetişecekler. Bu vesile ile yarınlarımız ve aydınlık geleceğimiz için bu evlatlarımızın yetişmesini sağlayan ailelerimizi kutluyorum. Çocuklarımıza ’Geçmiş olsun’ diyor, kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Ailelere de, çocuklarının mürüvvetlerini görmelerini temenni ediyorum. İlçemiz deki Özel Hastanelere de destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Mevlid-Şerif okutuldu, İlçe Müftüsü Recai Albayrak tarafından dua edildi.

Toplu Sünnet Şölenine katılan çocukların her birine bisiklet ve futbol topu hediye edildi. Hediyeler Başkan Hüseyin Uysal ve eşi Sevim Uysal tarafından çocuklara verildi. Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de hazır bulunduğu sünnet şöleninde renkli görüntüler ortaya çıktı.

184 çocuk, önceden belirlenen tarihlere göre, ilçedeki özel hastanelerde sünnet ettirilecek.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın