Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

200 BİN KİŞİYE HİZMET!.

200 BİN KİŞİYE HİZMET!.

’25 Eylül-01 Ekim’ tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla Kışla Sanayi Sitesi’nde bulunan İtfaiye Binası’nda bir tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Cöbek, Alptekin Dursun, bazı belediye meclis üyeleri, Belediye Daire Müdürleri, itfaiye erleri, öğretmenler, bazı okul müdürleri gönüllü itfaiyeciler ve çok sayıda öğrenci katıldı. İtfaiye erleri ve gönüllü itfaiyeciler İtfaiye Andını okudu.

200 BİN KİŞİYE HİZMET

Çalışmalarında kendilerine desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Başkan Uysal’a, teşekkür eden İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, Kdz. Ereğli’de beldeler ve köylerle birlikte yaklaşık 200 bin kişiye hizmet ettiklerini söyledi.

HER ZAMAN GÖREVE HAZIR

Ateş, “Hizmet etmek için gruplarımızı çoğalttık. Şuanda Kdz. Ereğli’de üç ayrı bölgede görev yapmaktayız. 65 personelimiz, 12 aracımızla 7 gün 24 saat göreve hazırız. Bununla birlikte 5 kişiden oluşan profesyonel su altı ve su üstü arama ve kurtarma çalışmalarına katılmak üzere 3 yıldızlı dalgıçlarımız ve 3 tane botlarımız mevcut.

PLAJDA 76 OLAYA MÜDAHALE

Ayrıca plaj bölgelerinde yine 5 kişiden oluşan profesyonel cankurtaranımız vardı. Bu sene yaz sezonunda plaj bölgesinde 76 tane olaya müdahale edilmiş olup herhangi bir can kaybı yaşanmadı. Bunun yanında yıl içinde daha birçok kurtarma olaylarını personelimiz başarı ile gerçekleştirildi.

SADECE YANGIN SÖNDÜRMÜYOR

Törende bir konuşma yaparak itfaiyeciliğin önemine değinen Başkan Uysal, itfaiyeciliğin anlamı ve yaptığı işlerin gitgide arttığını ve değiştiğini belirterek, “Eskiden sadece yangın söndürme olarak yapılan itfaiyecilik, bugün ise arama kurtarmadan tutun da doğal felaketlerin tamamında aktif rol alıyor.

İTFAİYEMİZE ÇOK ÖNEM VERDİK

Bizim İtfaiye Müdürlüğümüz gerçekten övüneceğimiz, gurur duyacağımız işler yapıyor. Ben tüm arkadaşlarımı başarılarında dolayı kutluyorum. Bizler göreve geldikten sonra itfaiye birimimize büyük önem verdik. Bizim belediyemiz artık öğrenen bir belediye ve öğrenen bir personel istihdam ediyor.

FELAKETLER HER ZAMAN YERELDİR

Şunu hep söylerim, felaketler her zaman yereldir. Çözümleri de yereldir. Bundan dolayı bizim bunlarla mücadele edebilmemizin tek yolu eğitimdir. İtfaiye birimize desteğimiz artarak devam edecek.”dedi. Başkan Uysal, kendi döneminde belediyenin itfaiyeye yaptığı yatırımlardan da söz ederek, şunları söyledi:

Biz göreve başladıktan sonra 1 tane 32 metrelik hidrolik bir itfaiye aracı aldık. Bir tane de 28 metrelik hidrolik aracımızı baştan aşağı revize ettik. Bir de yer altı yer üstü kurtarma araçlarını özelikle fiber botlarımızı tamamladık. Arkadaşlarımız bizlere eksiklerini söylediler biz de tamamlamanın verdiği gururu yaşıyoruz.

Bunların yanında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Gülüce’nin katkılarıyla itfaiyemize 8 tonluk arazöz hibe edildi. Bunu da köylerimize su taşımak için kullanıyoruz. Ben Sayın Bakanımıza buradan teşekkür ediyorum.”

UYSAL’A İTFAİYECİ BARETİ HEDİYE EDİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından İtfaiye Müdürü Ateş, Başkan Uysal’a üzerinde isminin yazılı olduğu itfaiyecilerin kullandığı baret hediye etti. Başkan Uysal, bu hediye üzerine duygulandığını belirterek, babasının da itfaiyeci olduğunu anımsattı ve bu yüzden verilen hediyenin kendisi açısından ayrı bir önem taşıdığını ifade etti.

Tören hep birlikte İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 301. yıl dönümü pastasının kesilmesi ile son buldu

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo