Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Zonguldak Belediyesi’nce işletilen Kapuz Belediye Plajı’nda havlusunun altına yerleştirdiği gizli kamerayla görüntü çektiği iddiasıyla yargılanan sanık, 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Zonguldak 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, tutuksuz yargılanan sanık S. H. (65) ile mağdurlar ve avukatlar katıldı.

Sanık S.H, savunmasında, suça konu kameranın gizli kamera olmadığını belirterek, "Araç kamerasıdır. O gün sahile ayar yapmak için götürmüştüm. Herhangi bir çekim yapma amacım yoktu. Özellikle belli kişi ya da kişileri hedef alarak çekim yapmadım. Genel olarak çekim yaptım, bunun suç olduğunu bilmiyordum. Mağdurların özel hayatlarının gizliliğini ihlal etme kastım yoktur. Beraatimi talep ediyorum" diye konuştu.

Mahkeme, sanığın "özel hayatın gizliliğini ihlal etme" suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 

Zonguldak Belediyesi’nce işletilen Kapuz Belediye Plajı’nda 10 Temmuz 2014’te plajdaki bazı kadınlar, hareketlerinden şüphelendikleri ve gizli kamerayla çekim yaptığını iddia ettikleri S.H’yi polis ve zabıta ekiplerine şikayet etmişti.

Polis ekipleri yaptığı incelemede, S.H’nin plaj havlusunun altına gizli kamera yerleştirdiğini tespit etmiş ve gözaltına almış, daha sonra savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo