Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

19 askeri personelin iddianamesi kabul edildi

19 askeri personelin iddianamesi kabul edildi

Zonguldak’ta FETÖ/PDY soruşturmasında meslekten ihraç edilen ve aralarında subay ile astsubayların da bulunduğu tutuklu 19 sanığın ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıla kadar hapsi istendi.


Zonguldak Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianame 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 82 sayfalık iddianamede Karadeniz Bölge Komutanlığında görevli oldukları sırada darbe girişimi soruşturmasında meslekten ihraç edilen ve aralarında subay ile astsubayların da bulunduğu 19 askeri personel "TBMM’yi ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Silahlı terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütü yönetme", "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" suçlamalarıyla hakim karşısına çıkacak.
İddianamede ayrıca Deniz İstihkam Tabur Komutanlığı’nda görevli tutuksuz sanık olan astsubay B.B.’nin, darbe girişiminin öğrenilmesiyle birlikte “Bu iş bitti” şeklinde sözler sarf ettiği, sözde sıkı yönetim mesajının dağıtıldıktan sonra geri toplanıp imha edildiğine de yer verildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın