Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

174 YIL OLDU…

174 YIL OLDU…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Yurtta olduğu gibi Karadeniz Ereğli’de de Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla tören gerçekleştirildi.
Devrim Bulvarı Atatürk Anıtı’ndaki törende İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu’nun Anıta çelenk bıraktı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu İstiklal Marşı söylendi.
Kuyu, tören konuşmasında, 10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk Polis Teşkilatı’nın 174’üncü yıldönümünü kutladıklarını hatırlatarak şöyle dedi:
“Bu şanlı üniformayı 174 yıldır üzerinde taşıyan değerli meslektaşlarımızın ardından gelmek bizler için en büyük gurur kaynağı. Eminim bütün personelimiz bu üniformayı gururla taşıyorlar, bundan sonraki gelecek personelimiz de gururla taşıyacaklar. Siz değerli meslektaşlarımızla bu üniformayı 17 yıldır taşımanın da haklı gururunu yaşıyorum. Sizin huzurunuzda mesleğimize hayatını vermiş bir şehit çocuğu olarak da aynı zamanda; tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize, emeklilerimize sağlık sıhhat diliyorum, uzun ömürler diliyorum. Gururla bu mesleği yapıyoruz, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Milletimizden aldığımız gücü hiçbir baskı altında kalmadan bu zamana kadar devam ettirdik, bundan sonra da devam ettireceğimize inancım tamdır.”
Tören, toplu fotoğraf çektirilmesi ile son buldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın