Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’ AÇILDI!.

’15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ’ AÇILDI!.

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde "15 Temmuz Şehitler Köprüsü" ve 126 tamamlanmış projenin açılış töreni gerçekleştirildi.

Kozlu Belediyesi tarafından düzenlenen törene Kozlu Kaymakamı Ahmet Karakaya, Belediye Başkanı Ertan Şahin, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve vatandaşlar katıldı.

Karakaya, açılışta yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’un üzerinden 3 ay geçtiğini hatırlatarak, "15 Temmuz, Türk tarihinde yaşanabilecek en büyük ihanetlerden birisi olduğu gibi bu milletin yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından da birisidir. Bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Devlet olarak böyle bir millete sahip olmaktan hepimiz gururluyuz. Köprünün işlevi kadar ismi de önemli. Bu bölge Zonguldak’ın en dikkat çeken bölgelerinden birisi olacak." dedi.

Şahin, vatandaşlardan aldıkları güçle hizmet yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Belediyenin kaynaklarını tüketmeden ve tasarruf sağlayarak üretmenin önemli olduğunu belirten Şahin, "Halkımızdan sabır ve yapılan hizmetlerin daha fazlasının alınacağının bilinmesini istiyoruz. Bugün açılışını yaptığımız köprünün değeri yaklaşık 3 milyon lira civarındadır. Toplam yatırım bedelimiz yaklaşık 30 milyon liradır. Köprümüzün anlamı Kozlu trafiğinin rahatlatılması, Kozlu’nun karşı bölgesiyle Kozlu’yla entegrasyonu ve otopark alanlarının kazandırılması anlamına geliyor. Bunlar, Kozlu’nun daha ileri seviyelere gelmesi anlamında attığımız adımlardır." diye konuştu.

Tören, köprünün açılışının yapılmasının ardından halk oyunlarının gösterisi ve vatandaşlara aşure dağıtımıyla sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın