Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

15 GÜN ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞTİ !.

15 GÜN ÖNCE ANNESİNİ KAYBETMİŞTİ !.

Ereğli’de Korona Virüs nedeniyle hayatını kaybeden 66 yaşındaki Fatma Şen’in oğlu Aşkın Şen, “İnsan kul hakkını bilmeli, ona göre davranmalı. “dedi.

Tedbir amaçlı karantinada olduğu için annesinin cenazesine katılamamanın acısını yaşamı boyunca hissedeceğine vurgu yapan Şen, Ereğli’de günlük vefat ve vaka sayısının derlendiği habere yaptığı yorumda,  “Yaşadığım süreç öncesindeki gözlemlerim, Ereğli’deki vefat ve vaka sayılarını basından takip ettiğim dönemde okuduklarım insanların virüse karşı vurdumduymaz ve sorumsuz olduğunu gösteriyor. ” ifadelerini kullandı.

“Hayatı boyunca annesinin sarı kuşum diye sevdiği birinin annesini son yolculuğuna uğurlayamaması kadar acı bir şey yoktur.” Şen, “ Ereğli’de hafta sonu kapanması oluyor ama, pazartesi günü insanlar sokakta dip dibe. Yasak günlerinde mahalle aralarında denetleme yok, herkes top oynuyor, çay içiyor, apartmanın önünde toplanıp gün yapıyor. Mangal yapanda var. Belli ki sadece karadan bu işler olmuyor. Drone ile havadan izlemek lazım. Maske takmayan kişilere basın cezayı hem de az olmasın çok olsun. Cezaya direnen  bir kaç kişiyi atın nezarete, onlara da herkese de ders olsun. O  kişi af edersiniz tuvalette dahi maske takar, sadece yemek yerken çıkartır unutamaz ve herkes sorumluluğu anlar. Ereğli’de böyle devam ettiği sürece bu rakamlar düşmez.”dedi.

 “ Sokağa çıkma yasağı var, ama Ereğli’de millet sahilde.” diyen Şen, “ Ondan sonra diyor ki tek başıma maske yoktu ceza kestiler. Çıkma kardeşim. Ne işin var dışarda kır dizini otur evinde. Adam Kepez’de oturuyor gelmiş sahile yürüyüşe, sonra markete geldim diyor. Kepez de kaç market kaç ekmek fırını var, kul hakkı var kardeşim vebali var. . Ben senin gibilerin yüzünden hasta oluyorum sevdiklerimi kaybediyorum. Ne diyor rabbimiz benim karşıma neyle gelirsen gel ama kul hakkıyla gelme. Kimse kul hakkına girmesin. Ben anneciğimin cenazesine temaslı olduğum için gidemedim. Anemi  toprağa kendi elimle veremedim.Bu virüsü hep beraber ben diyerek değil biz diyerek  ve ona göre hareket edip mantıklı düşünerek yenebiliriz.  Bu yazdıklarımı paylaşın haberlerinizde lütfen rica ediyorum kardeşim. ”ifadelerini kullandı.

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

üzgün6
gülücük3
şaşkın1
kızgın1
hayran0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Muhterem Kaymaz

25 Nisan 2021 - 14:25

Rabbim sabır versin. Bu şekilde konuşarak virüs bitmez.kendimizi kandırmayalım. Tam olarak kapanma olmadan yani 15 gün sıkı yönetim olmadan bu belâ gitmez. Bunun içine yabancılar dahil olacak. Asker polis ve sağlık personeli hariç herkes. Varmı bunu yapacak yönetim? Kara deniz hava kilit 15 gün.

İsmail çınar

25 Nisan 2021 - 13:57

Başınız sağolsun Allah rahmet etsin de bazı konularda yanlış konuşuyor ben çoluk cocugumu alıp evin önünde bahçemde kendimize ait olan yere çıkartıp mangal da yaparım semaverde hayırdır temeli kendimizi 4 duvar arasına kilitleyecek halimiz yok ya olacakla öleceğe çare yok kardeşim herhalde tedbirlerimizi alacaz kurallara uyacaz tedbir bizden taktir Allah'tan...

Yorum Yazın

Canlı Radyo