Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

13 yılda yüzlerce suç olayına karışan akıl hastası gözaltına alındı

13 yılda yüzlerce suç olayına karışan akıl hastası gözaltına alındı

13 yılda yüzlerce suç olayına karışan akıl hastası gözaltına alındı


Zonguldak’ta, akıl hastası olduğu için ‘fiil ehliyeti’ bulunmadığı öne sürülen kişi, hırsızlık suçundan yakalandı. Kişinin 2006 yılından bu yana “yüzlerce defa” hırsızlık olayına karıştığı belirlendi.
Edinilen bilgiye göre olay, Terakki mahallesi Cumhuriyet caddesinde meydana geldi. İddiaya göre, bir iş yerinin açık bulunan camından içeri giren E.B. (30) yazar kasa içerisindeki bin 670 lira parayı çalarak ortadan kayboldu. Aynı kişi geçtiğimiz pazar günü de Bahçelievler mahallesinde B.Ç.'ye (35) ait bisikleti evinin önünden çaldı. Polisin izini sürdüğü şüpheli çalmış olduğu bisiklet ile birlikte Milli Egemenlik caddesi üzerinde yakalanarak gözaltına alındı.
Ekipler tarafından yapılan incelemede şüpheli E.B.’nin akıl hastası olduğu ve fiil ehliyetinin bulunmadığı, 2006 ile 2012 yılları arasında 106 adet hırsızlık olayına karıştığı ve daha sonra Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi görerek 2018 yılında taburcu olduğu, 2018 yılı Kasım ayından bu yana ise 32 adet olmak üzere toplam 138 adet hırsızlık olayına karıştığı tespit edildi.
Gözaltına alınan şüpheli E.B.’nin Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği öğrenildi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
şaşkın1
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın