Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

1 TONLUK BOĞA NE KADARA SATILDI?.

1 TONLUK BOĞA NE KADARA SATILDI?.

Zonguldak’ta 1 ton ağırlığındaki kurbanlık boğa, 13 bin liradan satıldı.

Zonguldak Belediyesince Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla 69 Ambarlar mevkisinde kurulan hayvan pazarında satış yapan Kadir Özbayar, gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 yıldır Karabük’te büyükbaş hayvan yetiştiriciliğiyle uğraştığını, Kurban Bayramı dolayısıyla pazara hayvan getirdiğini söyledi.

 Pazara getirdiği 50 hayvandan 38’ini sattığını, kalanları da kısa zamanda satmayı ümit ettiğini anlatan Özbayar, "Pazara geleli 10 gün oldu ve bayağı talep var. Geçen seneye göre satışlar hareketli. Kurbanlıklar en düşük 6 bin liradan başlayıp 15 bin liraya kadar satılıyor. Özellikle ’Şarole’ cinsi 4 yaşındaki boğam pazarın en büyük hayvanıdır. Yaklaşık 1 ton ağırlığındaki boğamı, 13 bin liraya sattım." dedi.

İsmet Kösedağ da Adapazarı’ndan 21 büyükbaş hayvanla pazara geldiğini ve dün gelmesine karşın henüz satış yapamadığını kaydetti.

Belediye tarafından kurulan, çadır ve araçlarında konakladıkları, pazaryerindeki eksikliklerle mücadele ettiklerini savunan Kösedağ, "Pazarda lavabo, tuvalet gibi hizmetlerin yanı sıra yiyecek ve içecek de bulunmuyor. Bayrama kadar burada yatıp kalkıyoruz. Umarız bu eksiklikler önümüzdeki yıl tamamlanır, bizler de rahat ederiz." diye konuştu.

Hayvan pazarında alıcılar ile satıcılar arasında sıkı pazarlıkların yapıldığı da görüldü.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo