Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

1 SET AVERAJLA!.

1 SET AVERAJLA!.


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonca ilçemizin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Oturarak Voleybol Ligi 2.etap karşılaşmaları sona erdi. Ereğli Belediyespor, rakibi Ankara Başket’i, 3-2 mağlup etmesine rağmen, Fethiye’deki ilk etapta rakibine 3-2 mağlup olması ve yine Fethiye’de Samsun’a bir set vermesinin dezavantajı ile 2.oldu.

 

Ereğli’nin ev sahipliğinde 2. Etabı yapılan ve İlk kez düzenlenen Türkiye Oturarak Voleybol Ligi’nde Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulübü şampiyon oldu.
Ereğli’de beş gündür devam eden Oturarak Voleybol Ligi’nde 2. Etap maçlarının son gününde şampiyonun belirlendiği Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Kulübü ve Ereğli Belediyesi takımları arasında oynanan maç nefesleri kesti.
EREĞLİ BELEDİYESPOR: 3 ANKARA BAŞKENT:2
Oturarak Voleybol Ligi’ndeki finali bayan hakemler Deniz Demirarslan ve Serpil Akçay ikilisi yönetti. Ereğli Belediyespor, 25-23, 21-25, 10-25, 25-13 ve 15-12 setlerle karşılaşmayı 3-2 kazandı. Takımımız buna rağmen ilk etapta Fethiye’de rakibine 3-2 mağlup olmanın yanında, Samsıun’a kaybettiği 1 setin dezavantajı ile 2. oldu. Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulübü, 1 set averajla şampiyon oldu. 
FİNAL MAÇINA BÜYÜK İLGİ
Final maçını Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz ,Ak Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Atay, Belediye Meclis Üyelerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda taraftar izledi.
FEDERASYON BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR
Final sonrası Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Oturarak Voleybol’a katkıları sebebiyle Karadeniz Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Op. Dr. Hüseyin Uysal’a, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Açıkgöz , Belediye 2.Başkanı Ayhan Atay ve Belediye Meclis Üyesi Nazım Erdoğan’a birer plaket takdim etti.Uztürk konuşmasında gerek daha önce ilçede düzenlenen Türkiye Şampiyonası gerekse 2. etap daki ev sahipliğinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür etti.
3.ADANA UMUDUN IŞIĞI OLDU.
Ligde Üçüncü olan Adana Umudun Işığı takımına kupa ve madalyasını Ak Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İkinci olan Kdz. Ereğli Belediyespor’a kupa ve madalyasını ise Oturarak Voleybol Hakem Koordinatörü Ömer Ünal verdi. 
ŞAMPİYONA KUPASINI PROTOKOLDEN
Voleybol Ligi şampiyonu Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulübü’ne kupa ve madalyasını tüm protokol birlikte verdi. Ankara Başkent, Karadeniz Ereğli Belediyesi, Adana Umudun Işığı, Konya Engelliler, Karabük Gençlik, Karamanspor, Samsun Ekspres, Diyarbakır Ortopedik Engelliler, Fethiye Gençlik ve Alaplıspor ’dan oluşan 10 takımın katıldığı 1. Oturarak Voleybol Ligi’nin En Değerli Oyuncuları da belli oldu.

Bireysel ödülleri kazananlar sporculara da ödülleri verildi. Ödül alan sporcular şöyle:
En Değerli Oyuncu: Mehmet Yılmaz (Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulüb
En Centilmen Takım: Karabük Gençlik Spor Kulübü
En İyi Servisçi: Hüseyin Özeren (Ereğli Belediyespor)
En İyi Orta Oyuncu: Mehmet Yılmaz (Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulübü)
En İyi Blokçu: Tarkan Adik (Ereğli Belediyespor)
En Değerli Oyuncu: Samet Yılmaz (Ankara Başkent Olimpik / Paralimpik Spor Kulübü)
En İyi Hücum Oyuncusu: Mohsen Bagheri (Ereğli Belediyespor)

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın