Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

09.05 ’TE HAYAT DURDU!..

09.05 ’TE HAYAT DURDU!..

Atatürk’ün ölümünün 77. Yıldönümü’nde, Ereğli’de anma töreni düzenlendi.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, Anıt’a Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ile siyasi parti ve dernek çelenkleri konuldu.
Saat 09.05’i gösterdiğinde, Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ardından İstiklal Marşı söylendi. 
Tören alanındaki 3 adet Türk Bayrağı, önce göndere çekildi sonra yarıya indirildi. Aynı anda Sivil Savunma Sirenleri’nin çalıştırılmasıyla birlikte Erdemir, deniz ve kara nakil vasıtaları klakson ve sirenlerini çaldı.

10 KASIM’A, CUMHURİYET KADINLARI UNUTULDU!
Törende, protokol çeleklerinin sunumu sonrasında, anons üzerine CHP ilçe teşkilatı, Atatürkçü Düşünde Derneği ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’na ait çelenkler konuldu. Bekleyen ancak anons edilmeyen Cumhuriyet Kadınları Derneği Ereğli Şube Başkanı Öznur Özkök, dernek çelengini tören bitiminde Anıt’a sunabildi. Yaşanan vaka karşında üzüntülü olduğunu ifade eden Özkök, açıklama yapmak istemediğini belirtti.

DERECEYE GİREMEYENLERİN RESİMLERİ GÖRÜLDÜ
Anma törenin ardından, ilçedeki tüm okul öğrencilerinin katılımıyla 10 Kasım’a ilişkin yapılan resimlerler arasında ’dereceye giremeyenler’ sergilendi. Erdemir Güzel Sanatlar Lisesi’nin Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda düzenlediği serginin açılış kurdelesini ise Kaymakam Madenoğlu, Komutan Doğan ve Belediye Başkanı Uysal birlikte kesti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın