‘KORSAN KREŞLERE’ GÖZ MÜ YUMULUYOR?

-Haberin içinden- *İsmail Demirel, platform kurulmadan önce, yasa dışı işleyiş içinde olan kuruluşlara karşı idari ve hukuki girişimlerde bulunduklarını, sonuç alamadıkları için platformu kurduklarını söyledi. *Bu kuruluşlarla olan mücadele hızının artırılacağını belirtti. *Kapsamda; Kaymakamlık, belediye başkanlığı, kamu kurumları, daire müdürlerine ziyaretlerde bulunarak durumun anlatılacağını ifade etti. *İlde ise Vali, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunacaklarını dile getirdi. *Son olarak billboardlara reklam konularak ailelerin bilinçlendirilecekleri kaydedildi. *Toplantıya Özel Güneş, Özel Minika Anaokulları ile Özel Sempati, Sempati 2, Masal Dünyam, Kent, Filiz kreşi idarecileri katıldı.

‘KORSAN KREŞLERE’ GÖZ MÜ YUMULUYOR? Eğitim

İfade Bırakın

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Fikri fikri

    Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ruhsatsız, kaçak özel etüt ve kurs merkezlerine göz yummakta ve kollamaktadır. Zaten herşey açıkça belli, bunu bilmeyen kalmadı. Kaçak kursların öğrenci sayılarını bile bildikleri halde işlem yapmamaktalar. Ne ceza kesiyorlar nede kapatma yapıyorlar. Aldıkları maaş helal değil. Kanunu ve mevzuatı uygulamıyorlar. Bu durum devlet kurumlarını yıpratmaktan başka birşey değil. Devlete güveni zedeliyor. Uygulanmayacağınız kanunu keşke çıkarmasaydınız. Devlet ve kurumları itibarsızlaştırılıyor. Anlamak mümkün değil.

  • Ziyaretçi Ercan

    İstanbul Kayaşehir Özel Uğur Kurs ve Etüt Merkezi İlçe Milli Eğitim tarafından desteklenmekte ve korunmaktadır. Ruhsatsız küçük bir büfeye bile müsade edilmez iken 1200 öğrencili ruhsatsız kaçak kurs ve etüt İstanbul’un merkezinde pervasızca işletiliyor. Ve yetkili devlet kurumları seyirci kalıyor. Acaba ne gibi çıkarları var bilemiyoruz. Ama kanunsuz bir durum olduğu kesindir. Devletten maaş al, devletin kanunlarını uygulama ve görevi kötüye kullan. Bu durumu vatandaşlar olarak kabul etmiyoruz ve kamuoyuna duyuruyoruz.