ALAPLI’DA ‘15 TEMMUZ’

ALAPLI’DA ‘15 TEMMUZ’

" "

ALAPLI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Belediye Başkanı Nuri Tekin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü anımsatarak, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğunu hatırlattı.
Alaplı Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe kaymakamlığınca  “15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinliği gerçekleştirildi.
Cuma namazı öncesi Alaplı Merkez Camisi’nde şehitler için mevlid-i şerif okutuldu. Namaz sonrası ise Alaplı Belediyesi, yaklaşık 1500 kişiye etli pilav ikramında bulundu. Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu ve Başkan Tekin de, ikramın vatandaşlara servis edilmesinde görevlilere yardımcı oldu.
Tekin, 15 Temmuz 2016’da yaşanan hain darbe girişiminin yıldönümünde, demokrasi dışı bu girişimi bir kez daha nefretle kınadığını ifade ederek şöyle dedi:
“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün de ifade ettiği gibi, ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’  Cumhuriyet ve demokrasi vazgeçilemez unsurumuzdur. Bu vesileyle 15 Temmuz’da hayatını kaybeden şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi de minnetle anıyorum.” 

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

CHP’den tepki var!

Ocakcı, yazılı açıklamasında, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce Orta Cami ve Kaneriağzı mevkisinde dün başlatılan ‘...