İKİZ KULELERE GİTTİLER

İKİZ KULELERE GİTTİLER

" "

ANKARA

Ankara’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısına, Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da (ETSO) katılım olduğu bildirildi.
ETSO’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Karadeniz Bölgesi’ndeki Odalar ve Borsalar temsilciliklerini kapsayan toplantı, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.
Açıklamada, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki düzenlenen toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldığı kaydedildi. Açıklamada aktarılan diğer ayrıntılar ise şöyle:
1 MİLYON 200 KİŞİYE İŞ İMKANI
“Hisarcıklıoğlu istişarenin önemine işaret ettiği konuşmasında, oda ve borsa başkanlarından, gerçekleştirilen faaliyetleri ve oluşturulan imkanları üyeleriyle paylaşmalarını ve bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi.
Toplantıda ekonomide yaşanan gelişmeler, Türkiye’de ve bölgede iş dünyasının röntgenini çeken anket çalışmaları ve özellikle son 6 ayda iş dünyası adına hükümetten neler talep edildi ve hayata geçirildiğine dair ayrıntılı sunumlar yapıldı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, büyüme rakamlarının moral verdiğini belirten konuşmasında, yılsonuna kadar büyümenin devam edeceğini umduklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlayan istihdam çalışmalarına da değinerek, TOBB üyelerinin 6 ayda 1 milyon 200 kişiye iş imkanı sağladığını dile getirdi.”
Öte yandan, toplantıya Ereğli’den ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker ve Genel Sekreter Gündüz Acar’ın katıldığı duyuruldu.

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

CHP’den tepki var!

Ocakcı, yazılı açıklamasında, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce Orta Cami ve Kaneriağzı mevkisinde dün başlatılan ‘...