ABD’DE KONFERANSA KATILDI

ABD’DE KONFERANSA KATILDI

" "

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kurulu kısa adı Erdemir olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın, ABD’nin New York kendinde düzenlenen “Çelikte Başarı Stratejileri” konulu konferansa katıldığı bildirildi.
Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) Maden ve Metalurji Grubu şirketlerini bünyesinde barındıran Erdemir’i konferansta, Pazarlama ve Satış Koordinatörü Başak Turgut anlattı. 32’incisi düzenlenen konferansta küresel çelik sektöründe değişen dinamikler olduğunu ifade eden Turgut, şöyle dedi:
“Yakın çevreye ticaret oranları artarken, kıtalar arası ticarette azalma söz konusu. Küresel ekonomide bir toparlanma söz konusu. Çelik talebindeki artış da bunu destekliyor. Sektördeki kapasite kullanım oranı olumlu yönde değişiyor, karlılıklar kısmen iyileşiyor ve ekonomik göstergeler beklenenden olumlu seyrediyor. Yakın çevreye ticaret oranları artarken, kıtalar arası ticarette azalma görülüyor. Gelişme ve talep farklarına bağlı olarak Çin ve AB çelik fiyatları arasında önemli farkların oluştu, piyasalarda farklı fiyatlar konuşuluyor.
Etkili tedarik zinciri yönetimi, iç pazara hâkimiyeti ve doğru yönetim stratejileri bu başarıyı getiriyor. Katma değeri yüksek ürün portföyümüzü geliştirip pazarda çevik hareket ederek bu başarılı sonucu yakaladık. Yılın geri kalanında da bu stratejilerimizin başarımızı sürdürmemizi sağlayacağına inanıyoruz.”
ERDEMİR’DEN YENİ BİR SERGİ DAHA
Öte yandan, kurumdan yapılan diğer yazılı açıklamada ise Erdemir’in Çeliği Sanatla Buluşturan Eserler sloganı altında 2017 Çelik ve Yaşam Sergisi açacağı belirtildi. 4’üncüsü düzenlenen sergide Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması eserlerinin yer alacağı kaydedildi. Serginin, Atatürk Kültür Merkezi’nde 10 Temmuz’da 18.30’da açılacağı, 15 Temmuz’a kadar gezilebileceği duyuruldu.

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

‘İllallah’ dediler yol kapattılar!

EREĞLİ Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, içinde bulundukları durumdan şikayetçi olan vatandaş, ka...