GÖRME ENGELLİ BABANIN ÖRNEK AZMİ

GÖRME ENGELLİ BABANIN ÖRNEK AZMİ

" "

KİLİMLİ

Zonguldak'ta, çocuklarının destekleriyle hayata tutunduğunu belirten doğuştan görme engelli Cihan Dinçer (32), şiir kitabı çıkarttığını bildirdi.
Dinçer, eşi Özlem (26) ve 9 yıllık evliliğinden Efnan (7) ve Duhan Kadir (2) isimli iki çocuğuyla birlikte Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde yaşadığı evde gazetecilere açıklamasında,  doğuştan damar kuruluğu nedeniyle görme yetisini kaybettiğini söyledi. Zaman içinde, yurt içindeki bazı hastaneler ile yurtdışında da gittiği hastanede durumuna çare bulunamadığını anlatan Dinçer, ailesinin desteği ile yaşama tutunduğunu ifade etti.

İKİNCİ KİTOP YOLDA…
Hayatını çocuklarına adadığını, çevresine anlatamadıkları düşüncelerini ise içinde 100 tane şiir bulanan “Sevdalılığın Feryadı” adlı kitaba koyduğunu dile getiren Dinçer, şu sözlerle konuştu:
“Sınavlara girip Görme Engelliler Okulu'nu kazandım. Oradan mezun oldum. Ardından Kilimli Lisesi'nden mezun oldum. Görme engelli olarak bir tek ben mezun oldum. Günlerim çocuklarımla ilgilenmekle geçiyor. Hayatımın her anında eşim yanımda. Kızım okula gidiyor. Bana en çok kızım yardımcı oluyor. Çocuklarım, elim ayağım oldu. Her konuda bana yardımcı oluyorlar. Çocuklarımı bana verdiği için Allah'a şükürler ediyorum.
Kendi yazdığım şiir kitabım var. Yaklaşık 100 şiirden oluşuyor. Sevdalılığın Feryadı ismini koydum. Hayatımdaki bütün sıkıntıları, insanlara söyleyemediğim şeyleri kitabımda anlattım. Şimdi de ikincisini hazırlıyorum. İlk kitabımı hazırlamak 8 sene sürdü. Şimdi de ikinci kitabın çalışmalarını yapıyorum.”

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

TRAFİK KAZASI: 5 YARALI

ÇAYCUMA Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.  E...