ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR !.

ENDİŞELİ BEKLEYİŞ SÜRÜYOR !.

" - Göçükte mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor "

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan iki işçiyi kurtarma çalışmaları 20 saattir devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli ile Zonguldak Valisi Ali Kaban, endişeli bekleyişin sürdüğü maden ocağını ziyaret etti.

Edinilen bilgiye göre dün akşam saatlerinde Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde özel bir maden ocağında tavan göçmesi sonucu iki işçi mahsur kaldı. Yaklaşık 20 saattir işçileri kurtarma çalışmaları sürerken işçi yakınları da ocak önünde endişeli bekleyişini sürdürdü.
Zaman zaman fenalaşan madenci yakınlarına olay yerinde ilk müdahaleyi sağlık ekipleri yaptı. 112 ve AFAD ekiplerinin yanı sıra TTK tahlisiye ekipleri de göçükte kalan iki işçiyi kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.Maden girişinden 600 metre ileride yaşanan göçükte maden işçileri Volkan Köroğlu ve Tayfun Keskin’e ulaşma çalışmaları sürerken Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Zafer Benli de Ankara’dan Zonguldak’a hareket etti.

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

TRAFİK KAZASI: 5 YARALI

ÇAYCUMA Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.  E...