'DÜNYA'LAR BİZİM OLDU !..

'DÜNYA'LAR BİZİM OLDU !..

" Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kırşehir’de düzenlenen Okullar arası Gençler Türkiye Futbol Şampiyonası sona erdi. "

Son şampiyon unvanıyla Kırşehir’de mücadele eden Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, bir kez daha mutlu sona ulaştı.

Final ve şampiyonluk yolu öncesi kızlar, yarı finalde Kahramanmaraş Spor Lisesi ile karşılaştı. Temsilcimiz normal süresi ve uzatmaları 1-1 sona eren maçta penaltı atışları sonucu rakibini saf dışı bırakarak finalde Ordu Özel Açı Temel Lisesi’nin rakibi oldu. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, Kırşehir Ahi Stadı’nda oynadığı final maçını Rabia ve Ceren’in attığı gollerle 2-0 kazandı. Zorlu maçtan alnının akıyla çıkan kızlar, şampiyon oldu.

Son iki yılda 2’nci şampiyonluk kazanan kızlar, büyük gurur yaşattı. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi yine gururumuz oldu. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, büyük bir başarıyla imza atarak 2016-2017 sezonunu da şampiyon tamamladı.

Üst üste 2’nci şampiyonluğun mutluluğunu doyasıya yaşayan Ereğli Merkez Anadolu Lisesi, bu önemli ve tarihi başarının ardından geçtiğimiz yıl olduğunu gibi, ülkemizi Liseler arası Dünya Şampiyonası’nda temsil edecek. Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Geçen yıl 3’üncü olduğu bu büyük organizasyonda bu kez Çek Cumhuriyeti’nde mücadele edecek.

Ereğli FM Haber Merkezi

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

Çilek Kupası Eskrim Turnuvası Ereğli’de Çok Beğenildi

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun Faaliyet takviminde ve Kdz. Ereğli Beledi...