Fındık üreticileri dikkat!. Alımlar 24 Nisan'da başlıyor

Fındık üreticileri dikkat!. Alımlar 24 Nisan'da başlıyor

" Toprak Mahsulleri Ofisi 24 Nisan’dan itibaren fındık almaya başlıyor. "

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Toprak Mahsulleri Ofisinin 24 Nisan’dan itibaren fındık almaya başlayacağını belirtti.

Çaturoğlu Yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bölgemizin en önemli üretimlerinden fındık fiyatları ile lisanslı depoculuk konularını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik ile müteaddit defalar yaptığımız görüşmemizde gündeme getirmiş ve çözüm önerilerimizi iletmiştik.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik bugün yaptığı açıklamasında; “Piyasada fındık fiyatlarının 10 liranın altına indiğini görüyoruz. Yukarı fiyat her zaman beklentimiz olacaktır. Fındığın üretici fiyatlarında çok ciddi bir dalgalanma olduğunu ve bu dalgalanmaları izlediklerini belirterek Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren Giresun kalite fındığı kilogramı 10,5 liradan, Levant kalite fındığı ise kilogramı 10 liradan almaya başlayacaktır. Buradaki amaç, alt eşik fiyatıdır. Bunun altında fındığın satılmasına müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca TMO bünyesinde lisanslı deponun inşa edilmesi ve faaliyete geçmesiyle ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini hızlı bir şekilde lisanslı depo vasıtasıyla üreticilerin piyasadaki rekabet gücünü daha da güçlendireceğiz. Üreticimiz dilediği zaman fındığı sağlıklı şartlarda saklama ve satma imkânını kendisine vermiş olacağız. O süreç hızlı bir şekilde tamamlanacağının müjdesini verdiler.” 

Yorumlar

Yorum Yazın

İlginizi Çekebilir

Çilek Kupası Eskrim Turnuvası Ereğli’de Çok Beğenildi

Türkiye Eskrim Federasyonu’nun Faaliyet takviminde ve Kdz. Ereğli Beledi...